Xiaomi’nin Türkiye’de de popüler olan cihazına MIUI 12.5 Enhanced geldi!

0
74
gösterim

Dev akıllı telefon üreticisi Xiaomi, MIUI 12 arayüzü ile büyük bir sorun yaşamıştı. Bunu MIUI 12.5 ile çözmeye çalışan firma bu anlamda güncellemelerine devam ediyor.

Xiaomi, geçtiğimiz haftalarda belli başlı modelleri için MIUI 12.5 Enhanced güncellemesini duyurmuştu. Bugün ise firma Xiaomi Mi 10 için MIUI 12.5 Enhanced güncellemesini OTA üzerinden kullanıma sundu.

Xiaomi Mi 10 için MIUI Enhanced sürümü!

Yakın zamanda piyasaya sürülmüş olan MIUI 12.5 Enhanced Edition, 224 sistem uygulaması sorununu çözüyor. Aynı zamanda yeni bellenim, işletim sisteminin kapsamlı optimizasyonunu sağlıyor.

Güncelleme, parçalanmayı yüksek hassasiyetle takip edebilen ve birleştirme verimliliğini yüzde 60 oranında artıran sıvı depolama adında bir teknolojiyi de destekliyor. Xiaomi Mi 11 Pro laboratuvar simülasyon testi, 36 aylık kullanımdan sonra okuma ve yazma kalitesindeki bozulmaların yüzde 5’ten daha az olduğunu gösteriyor.

Ek olarak MIUI 12.5 Enhanced Edition, ultra hassas bellek yönetimi özelliğini de destekliyor. Bu yeni arayüz güncellemesi, uygulama belleğini bölüyor, önemli görevlerin tamamlanmasına öncelik veriyor ve bellek kullanımını optimize edebiliyor. Mi 10 Extreme sürümünü örnek gösterirsek, bu özellik, boş bellek kapasitesini yüzde 64 oranında arttırabiliyor.

Güncelleme politikasında bu yıl vites yükseltmesini beklediğimiz Çinli teknoloji devi Xiaomi, asıl bombayı MIUI 13 güncellemesi ile patlatmak istiyor.

Huawei ve Apple gibi bir ekosistem oluşturmak isteyen Xiaomi, yeni güncellemesi ile eski cihazlarına dahi destek vererek ekosistemini genişletmeyi planlıyor. Yıl sonunda tanıtılacak olan yeni güncellemenin hangi yenilikler sunacağı ve ise şimdilik bilinmiyor.

Yakında ülkemiz içinde yayınlanacak MIUI 12.5 Enhanced için ne düşünüyorsunuz?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin