Yedi koltuklu Tesla Model Y üretimi gelecek ay başlayacak

0
30
gösterim

Yedi koltuklu Tesla Model Y hakkındaki dedikodular henüz resmi duyuru yapılmadan önce gündeme gelmişti. Sonunda konuya dair beklenen açıklama Tesla CEO’su Elon Musk’tan geldi. Musk, Model Y’nin yedi koltuklu versiyonunun yakında yollarda olacağını açıkladı.
Tesla’nın küçük elektrikli SUV otomobilinde daha fazla yolcu taşıma kapasitesi isteyenler için çarklar yakında dönecek. Yedi koltuklu ilk Model Y’lerin sevkiyatı ise aralık ayı itibarıyla başlayacak.
Car and Driver sitesinin haberine göre, Tesla’nın internet sitesinde Model Y’nin yedi koltuklu versiyonu seçildiğinde ekstra 3 bin dolar ödemek gerekiyor. Bu otomobilin teslimatı içinse 2021 işaret ediliyor. Model Y, 50 bin doların hemen altından başlayan fiyatlarla satılıyor.
Tesla’nın Model Y’nin daha uygun fiyatlı bir versiyonunu çıkarmayı planladığı da söylentiler arasında yer alıyor. Musk bu konuda daha önce bazı ipuçları vermişti. Tesla hakkında detaylı bilgilere sahip olan “@greentheonly” rumuzlu Twitter kullanıcısının Musk’ın son tweet’ine verdiği “Diğer değişiklikler hakkındaki detaylar? :)” şeklindeki yanıt ise Tesla’nın başka yenilikler de planladığını gösteriyor.
Tesla Model Y, 2019’da tanıtılmıştı. Otomobilin teslimatları ise geçtiğimiz mart ayında başlamıştı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin