Yeni HUAWEI Patenti, Değişken Diyaframı Ortaya Koyuyor

0
76
gösterim

Bir zamanlar dijital SLR ve aynasız kamera özelliği olarak bilinen değişken diyafram, zamanla akıllı telefonlara da geldi. Akıllı telefon üreticileri, her yıl akıllı telefonların kamera sistemlerinde çeşitli gelişmeleri kullanıcılara sunmakta. İlk olarak Samsung, Galaxy S9 akıllı telefonunda değişken diyafram özelliğini tanıtmıştı. Devamında Sony, Xperia 1 III ve Xperia 5 III akıllı telefonları ile özelliği devam ettirdi. Şimdi ise Çinli şirket HUAWEI, “Diyafram, Kamera Modülü ve Elektronik Cihaz” adlı yeni bir HUAWEI patentinin çevrimiçi olarak tespit edilmesiyle değişken diyafram endüstrisine katılacak gibi görünüyor.

İlk olarak LetsGoDigital tarafından keşfedilen patent, şirket tarafından Dünya Fikri Mülkiyet Örgütü’ne sunulmuş. Patent, değişken diyafram lensinin çalışmasını sergiliyor. Sensör üzerindeki diyafram kanatları, gerektiğinde daha fazla doğal ışık almak için açılıyor ve bol miktarda ışık olduğu durumlarda ise küçülüyor. Patentli görüntüler, Technizo Concept tarafından 3D render haline getirilmiş. Aşağıda yer alan görüntüler, bir akıllı telefonun kamera merceğinin 3D modelini göstermekte.

Ortaya çıkan 3D renderlara göre cihazda geniş açılı lens, ultra geniş açılı sensör, mono lens, telefoto lens ve 3D ToF sensörü bulunacak. Yine de bu görüntülerin yalnızca bir konsept olduğunu belirtmekte fayda var. Ancak, yeni teknoloji ile piyasaya sürülecek olan akıllı telefonların bu konsepte benzer bir kurulum ile gelecek olması muhtemel.

Son olarak HUAWEI’nin yeni lenslerinin açıklık değerlerinin henüz açıklanmadığını belirtelim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin