Yeni iPad Air ve 8. nesil iPad Türkiye’de satışa çıktı

0
33
gösterim

Apple, geçen ayın ortalarında düzenlediği Eylül etkinliğinde tanıtımını gerçekleştirdiği 8. nesil iPad ve yeni iPad Air tabletleri Türkiye’de satışa sunmaya başladı. Bu yeni tabletlerin Türkiye fiyatları tanıtımın hemen sonrasında belli olmuş, ancak ne zaman piyasaya açıkacakları açıklanmamıştı.
Yeni iPad Air özellikleri ve Türkiye fiyatı
iPad Air, tasarım tarafında Apple’ın daha önce çıkardığı iPad Pro tabletlerin çizgisinden ilerliyor. Uzay grisi, gümüş, roze altın gibi alıştığımız renklerin yanında yeşil ve gök mavisi gibi iki farklı rengi de görüyoruz. Tıpkı iPad Pro’da olduğu gibi ön tarafta ana ekran düğmesi yok. Ancak Face ID de yok. Bunun yerine parmak izi okuyucu üst kenardaki güç düğmesine entegre edilmiş. Apple’ın iPhone 12 modellerinde de yer verdiği A14 Bionic işlemciyle gelen bu tabletin ekranı da 60Hz yenileme hızına sahip. Arkada sadece bir kamera bulunuyor. 64 GB ve 256 GB gibi iki farklı renk seçeneği bulunuyor.
Apple, yeni iPad Air’ın 64 GB kapasiteli modelini 5 bin 799 TL’den, 256 GB’lık versiyonu ise  7 bin 199 TL’den satıyor. Eğer hücresel bağlantı destekli bir model isterseniz, 64 GB ve 256 GB kapasiteli seçenekler sırasıyla 6 bin 999 TL ve 8 bin 399 TL’ye satılıyor.

8. nesil iPad özellikleri ve Türkiye fiyatı
10.2 inç Retina ekranı ve klasik iPad tasarımıyla gelen 8. nesil iPad’in ekranının hemen altında parmak izi okuyucusu, yani Touch ID’nin entegre edildiği Ana ekran düğmesi bulunuyor. Bu tablette Apple A12 Bionic işlemci çalışıyor. Arkada 8 megapiksel kamera varken önde de FaceTime kamerasını görüyoruz. Apple’ın birinci nesil Apple Pencil aksesuarı ve özel klavyeli kılıfı Smart Keyboard da bu tabletle kullanılabiliyor. 8. nesil iPad 32 GB ve 128 GB olmak üzere iki ayrı depolama alanı seçeneğiyle geliyor. Uzay grisi, gümüş ve altın olmak üzere üç farklı renk seçeneği var.
8. nesil iPad’in sadece Wi-Fi destekli versiyonları, 32 GB ve 128 GB depolama alanlı seçenekler için sırasıyla 3 bin 199 TL ve 3 bin 999 TL fiyat etiketleriyle satılıyor. Eğer hücresel bağlantılı bir versiyon isterseniz; 32 GB için 4 bin 399 TL, 128 GB için 5 bin 399 TL ödemeniz gerekecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin