Yeni vergiler geldi. Zamlara hazır olun!

0
15
gösterim

Son günlerde yaşanan koronavirüs kaynaklı ekonominın yavaşlaması beraberinde yeni vergileri getirdi. Buna göre aralarında tripod ve oyun aletlerinin de olduğu onlarca farklı kalemde ürüne yüzde 30 ek gümrük vergisi getirildi. Buna göre yeni vergi Eylül ayına kadar uygulanacak. Sonrasında bu vergi oranı yüzde 25’e düşecek. 

Yeni vergiler geldi. Zamlara hazır olun!

Altından ve kıymetli taşlardan mücevherat, buzdolabı ve derin dondurucular, bulaşık makineleri, çamaşır makineleri, split klimalar, ocak ve yemek pişirme cihazları, su filtreleri, turbo kompresörler, motor parçaları, golf arabası, mensucat açma sarma makineleri, çeşitli el ve ziraat aletler, metalden eşyalar, alçıdan inşaat malzemeleri, ahşap kapı ve pencereler, prefabrik yapılar, demir-çelikten teller, halatlar, kablolar, zincirler, bakırdan teller, kablolar ve halatlar, yer kaplama ve döşemeleri, yapışkan bantlar, kauçuk levhalar, zaman kontrol cihazları, müzik aletleri, oyun aletleri, kayaklar ve spor malzemeleri, kilitler, menteşeler, makaslar, fırçalar, fermuarlar, çakmaklar, hijyenik ürünler, tripodlar. 

Oyun aletleri ‘Oyun Konsolu’ mu?

Açıklamada oyun aletleri olarak tanımlanan ürünlerin oyun konsolu mu olduğu henüz net değil. Kısa süre önce zaten oyun konsollarından alınan vergi Ekim ayına kadar yüzde 50 oranında artırılmıştı. 

KAYNAK : Teknolojioku

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin