Yeni Xiaomi Redmi Note 9 serisi yok sattı

0
54
gösterim

Akıllı telefon pazarının önde gelen isimlerinden biri olan Xiaomi yeni Redmi Note 9 serisi ile adeta şov yaptı. Bilindiği üzere Xiaomi ülkemizde uzun süredir hizmet veren bir üretici. Çinli şirket bir süre önce Redmi Note 9 modellerini Türkiye’de de satışa sunmuştu.

Bu 3 model global pazarda olduğu gibi Türkiye’de de yoğun ilgi gördü. Fakat telefon hakkındaki şikayetlerin yoğunlaşması üzerine Xiaomi ilginç bir hamle yaptı. Çinli üretici kendi ana vatanında satışa sunmak için Redmi Note 9 serisindeki 3 modeli de güncelledi.

Yeni Xiaomi Redmi Note 9 serisi yok sattı

Güncellenen yeni modeller Çin’de adeta yok sattı. 5G desteği de bulunan modeller 2 haftadan kısa bir süre içerisinde 1 milyondan fazla sattı. 

Bu arada şunu da dip not olarak belirtelim. Yeni modellerde kamera, şebeke ve batarya tarafında iyileştirmeler yapıldı. Şebeke iyileştirmesine bağlı olarak 5G destekli MediaTek ve Qualcomm yongaları tercih edildi.

Fiyat tarafında ise öyle aman aman bir artış olmadı. Serinin çatı modeli olan Redmi Note 9 Pro bile 202 euro’dan satışa çıktı.

Merak edenler için belirtelim. Hali hazırda bu telefonların Türkiye’ye gelip gelmeyeceği belli değil. Şu anda ülkemizde satışan Redmi Note 9 modelleri eski sorunlu cihazlar. Eğer Redmi Note 9 serisinden herhangi bir model almayı düşünüyorsanız bu durumu da göz önünde bulundurmanız gerekiyor.

Xiaomi sayesinde herkes katlanabilir ekranlı telefon alabilecekMobil

KAYNAK : Teknolojioku

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin