Yerli Online Video Platformu: Vidyome

  0
  165
  gösterim

  ONLİNE VİDEO PLATFORMU NEDİR? 

  Basitçe söylemek gerekirse, bir online video platformu, video barındırma, yönetme ve sunma aracıdır, diyebiliriz.

  İyi bir video platformu size temel olarak video barındırma ve video oynatıcı hizmetlerini sağlamalıdır. Daha da önemlisi videolarınızın global izleyici kitlesine sağlıklı bir şekilde ulaşmasını mümkün kılmalıdır. 

  Profesyonel bir online video platformu ise, videolarınızın barınmasına ek olarak, para kazanmanızı, özelleştirmeler yapabilmenizi ve sonuçları analiz etmenizi sağlıyor olmalıdır.

  YERLİ VİDEO PLATFORMU

  Türkiye’de bu konudaki boşluğu görerek yola çıkan Vidyome, sunduğu hizmet alt yapısı ve kalitesiyle global bir erişime ulaşmış durumda.

  HTML5 video player teknolojisi ve video barındırma seçeneklerini ayrı ayrı veya birlikte kullanabiliyor, reklam içeriği, video izleme ve takip istatistiklerini analiz edebiliyorsunuz.

  Vidyome player yazılımı sayesinde videolarınızı smooth stream teknolojisiyle yayınlayabiliyorsunuz. Yayınladığınız videonun, izleyicinin cihazı ve internet bağlantısı için mümkün olan en iyi sürümü otomatik olarak gösterilmektedir. Başka bir deyişle, hızlı internet bağlantısına sahip kullanıcılar kaliteli videolar izleyebilirken, yavaş bağlantılara sahip kullanıcılar ise daha düşük bir sürümü izleyeceklerdir. Bu da videonuzun kullanıcılara daha hızlı erişimine imkân veriyor.

  Vidyome global erişim ağıyla da videolarınızın sadece Türkiye’de değil, yurtdışında da sorunsuz bir şekilde izlenebiliyor. Yüklediğiniz videolar dünya genelinde farklı sunucular arasından izleyiciye en yakın ülkedeki sunucudan yayınlanırken, bu durum hem hız, hem de farklı güvenlik engelleri gibi konularda sorunsuz bir erişim anlamına geliyor.

  Sağladığı video API desteğiyle mevcut bir yazılıma entegre edilebiliyor olması bir online video platformu için çok önemli bir özellik. Vidyome’nin API desteği sayesinde video player teknolojisini doğrudan mevcut sistemlerinize ekleyerek kullanabilir, hızlı kurulum ve kaliteli dokümantasyonu sayesinde gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz.

  Elbette, video yayınlama platformlarını tercih ederken en çok para kazanma yönündeki sunduğu seçenekler öne çıkıyor. Neticede içeriklerin üretilme amaçları genel anlamda değerlendirildiğinde bir gelir modeline sahip olmasını gerekli kılıyor. Vidyome sistemi ile kendi reklamlarınızı video önü, ortası ve sonunda yayınlayabildiğiniz gibi, global reklam ağlarına bağlı reklamları da sorunsuz bir şekilde yayınlayarak para kazanabiliyorsunuz.

  Vidyome, bir teknoloji şirketi olarak teknoloji üreticilerinin ve reklam ağlarının değişim süreçlerini çok yakından takip ediyor. Teknolojiye yapılan yatırımla bir video içerik üreticisinin ihtiyaç duyabileceği her şey tek bir çatıda, tek bir platformda bir araya getirilmiş durumda. Türkiye’nin teknoloji şirketleri listesinde önemli bir yere sahip olan Vidyome’nin, bugün pek çok yerli ve global marka tarafından tercih ediliyor olması da onun kalitesini ortaya koyan en önemli etkenlerden biri.

  İhtiyaçlarınıza uygun video görüntüleme sayısını belirledikten sonra, paketleri aylık veya yıllık olarak satın alabilir ve hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

  VİDYOME NELER SUNUYOR?

  HTML5 Video Oynatıcı: HTML5 Video Player teknolojisi, 15.000’den fazla masaüstü ve mobil web tarayıcısını destekler. Video oynatıcı ile Google Analytics, comScore ve Gemius gibi görüntüleme boyutlarınızı analiz edebilirsiniz.

  Online Video Platform: Videolarınızı platforma yükleyebilir ve sitenizde yayınlamaya başlayabilirsiniz. Yüklediğiniz videoları iframe veya script kodlarıyla sitenize gömebilirsiniz.

  Genel Video Havuzu: Platforma entegre çalışan içerik üreticileri tarafından yüklenen videoları ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.

  Detaylı Video Analizi: Kullandığınız videoların izleme ve reklam yönetimi istatistiklerini analiz edebilirsiniz. Ürettiğiniz içeriği video performansı ile yönlendirebilirsiniz.

  Gelişmiş Reklam Yönetimi: Preroll, midroll ve postroll reklam modelleriyle kazancınızı istediğiniz şekilde optimize edebilirsiniz. Google Adsense, Google Reklam Yöneticisi, engin, vpaid, engageya gibi reklam ağları desteklenir.

              •          Yerel Video Oluşturma Özelliği: Entegre bir RSS veya üçüncü taraf hizmetinden alınacak bilgiler içeren içerikten otomatik bir video özeti oluşturulabilir. Videolar herhangi bir sayıda içerikle oluşturulabilir ve düzenlenebilir.

   

  KAYNAK : Haber7

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen adınızı buraya girin