Yerli otomobilin fabrikası için takvim netleşiyor

0
121
gösterim

Geçtiğimiz yılın sonlarına doğru görkemli bir törenle tanıtılan yerli otomobil, 7’den 70’e her yaştan vatandaşımızın ilgisini çekmeyi başarmıştı.

Yerli otomobil ile ilgili en çok merak edilen konulardan birisi de seri üretim için fabrikanın ne zaman kurulacağıydı. Sonunda TOGG bu konu ile ilgili somut bir adım attı.

Yerli otomobilin fabrikası için takvim netleşiyor

Hali hazırda otomobilin lansmanında fabrikanın Bursa’da kurulacağına dair bazı bilgiler verilmişti. Geçtiğimiz gün yerli otomobilin fabrikası ile ilgili önemli bir adım atıldı.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ile Bursa Ticaret Borsası (BTB) Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Özer Matlı, Bursa Milletvekillerini ve Bursa İli Oda Borsa Yönetim Kurulu Başkanlarını Ankara’da ağırladı.

Görüşülen temel başlık yerli otomobilin fabrikasının kurulum süreciydi. Nitekim bu toplantı sonucunda 12 Mart’ta yerli otomobilin fabrikasının kurulacağı Bursa Gemlik’te bir tanıtım etkinliğinin düzenlenmesi kararı çıktı.

Görünen o ki önümüzdeki ay yerli otomobilin üretim aşaması için son derece kritik adımlar atılacak.

Bu arada dip not olarak hatırlatalım. TOGG’un lansmanda tanıttığı iki modelden ilk olarak SUV kasaya sahip olan araç satışa sunulacak. Şimdilik satış tarihi ve fiyat bilgisi hakkında net bir bilgi bulunmuyor.

KAYNAK : Teknolojioku

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin