Yerli uygulama 9 milyon TL değerlemeyle ilk yatırımını aldı

0
123
gösterim

BenzinLitre platformu, sürücülerin en yakın istasyon ve istasyona dair tüm detayları görebildiği bir platform. Şu anda 150 bin kullanıcısı olan uygulamanın yıl sonuna kadar 500 bin kullanıcıya ulaşması bekleniyor. 9 Milyon TL değerlemeyle ilk yatırımını alan BenzinLitre’nin önümüzdeki aylarda İtalya ve Almanya gibi ülkelerde de faaliyetlerine başlaması bekleniyor. 

İlk yatırımın heyecanını yaşadıklarını belirten BrainMinds Kurucusu Görkem Ünel, yatırımla ilgili yeni bir ülkeye daha açılacaklarını belirterek, bu yıl platform üzerinden doğrudan ödeme seçeneğini de kullanıcılarımızla buluşturacağız dedi.

Ünel, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından sağlanan dinamik akaryakıt fiyatlarını test ettiklerini açıkladı. Kullanıcı bazlı fiyat verisi almaya devam ederken EPDK verileri sayesinde güncelliği ve tutarlılığı karşılaştırıp platformun verimliliği artırılacak. 

Ekip büyütülerek farklı ülkelere açılacak

İTÜ Çekirdek ve Mercedes Benz Türk’ün girişimcilik yarışmalarını kazanan BenzinLitre, 14 kişilik ekibini genişletmenin yanı sıra ilk yatırımı ile Avrupa’da en fazla akaryakıt istasyon olan İtalya’da hizmet vermeye başlayacak, İngilizce, Almanya ve Türkçe dil seçeneklerine İtalyanca eklenecek. Ödeme altyapıları geliştirilecek. Saha kontrol ve anket çalışmaları, sürücü davranışları ve istasyon ziyaretleri artırılarak, platformun kalitesi geliştirilecek. Ayrıca uygulamanın tanıtılması ve indirme kampanyaları ile 2020 sonuna kadar 500 bin kullanıcıya ulaşması hedefleniyor.

2017 yılında kurulan BenzinLitre, 14 kişiyle yoluna devam etmekle birlikte bugüne kadar Shell, Aygaz, Opel, Lukoil, Aytemiz,TOTAL, Kahve Dünyası, SigortaCin’i, Tur Assist gibi birçok şirketle özel projeler geliştirdi. İTÜ Çekirdek ve Mercedes Benz Türkiye tarafından en başarılı girişimler arasında gösterilen şirket, Türkiye’nin yanı sıra Almanya’da hizmet veriyor.

KAYNAK : webrazzi

KAYNAK : Haber7

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin