Zoom kullananlar dikkat! Ders için kullanımı yasaklandı!

0
120
gösterim

Koronavirüs salgını sonrasında popülarite kazanan uygulamalardan biri de Zoom oldu. Özellikle öğretmenlerin ve öğrencilerin tercih ettiği Zoom ile online ortamda sınıflar oluşturularak dersler işlenebiliyor.

Şimdiye kadar genel itibariyle online toplantılar için kullanılan Zoom, uzaktan eğitime geçilmesiyle birlikte binlerce, hatta milyonlarca kullanıcıya ulaştı. Bu popülarite bazı sorunları da beraberinde getirdi.

Zoom kullananlar dikkat! Ders için kullanımı yasaklandı!

Geçtiğimiz gün programın pek çok açığa sahip olduğu ve bunun yanı sıra görüşmeleri kayıt altına aldığına dair bazı iddialar ortaya atılmıştı. Bu iddiaların doğruluğu tartışılırken ABD okullarında Zoom’un yasaklandığı haberi geldi.

New York Eğitim Dairesi Başkanı Richard Carranza okul müdürlükleri ile paylaştığı resmi yazıda en kısa sürede Zoom’un kullanımına son verilmesini istedi.

Okulların yanı sıra SpaceX gibi devasa şirketler de bu uygulamanın kullanımını personellerine yasaklamışlardı.

Görünen o ki bu uygulama ile ilgili bariz sorunlar söz konusu. Dolayısıyla ülkemizde de online ders anlatımlarında farklı uygulamalara geçilmesi gerekiyor. Eğer siz ya da bir tanıdığınız bu uygulama üzerinden uzaktan eğitim alıyorsa onu uyarmanızı tavsiye ederiz. Zira uygulama arayüzünde ciddi tehditler olmasa ABD’de pek çok okula Zoom’un kullanılmamasına dair yazı gönderilmezdi.

Size tavsiyemiz, Zoom’a alternatif olabilecek uygulamalara göz atamanız. Keza bu tarz pek çok uygulama bulunuyor. Örneğin Microsoft imzası taşıyan Teams ile de bu tarz online toplantı ve dersler gerçekleştirebilirsiniz.

KAYNAK : Teknolojioku

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin