Apple kullanıcıları iPhone’u terk ediyor! İşte çarpıcı tablo

  0
  154
  gösterim

  Apple kan kaybetmeye devam ediyor. İkinci el elektronik cihaz fiyat karşılaştırma sitesi BankMyCell’in yaptığı araştırma kapsamında iPhone kullanıcılarının bir bölümü, Android cihazlara geçiyor. Son dönemde abartılı yüksek fiyat politikası ile büyük tepki toplayan Apple’ın satış rakamları her geçen erimeye devam ediyor.

  APPLE’A TEPKİ GÜN GEÇTİKÇE BÜYÜYOR!

   

   

  ABD’li teknoloji devi Apple’ın uzun süredir çok az tasarımsal ve donanımsal değişiklikler ile kullanıcıların karşısına çıkması, iPhone hayranlarının büyük tepkisine neden olmuştu. Buna ek olarak ciddi bir değişimin olmamasına rağmen eski jenerasyona göre oldukça yüksek bir fiyat etiketi ile satışa sunulan telefonlar, Apple kullanıcılarının Android’e yönelmesine nede oldu. BankMyCell’in yaptığı araştırma da söz konusu tabloyu ortaya koydu.

  İkinci el fiyat karşılaştırma platfomu olan BankMyCell’in Ekim 2018 – Haziran 2019 tarihleri arasında yaptığı araştırmaya göre 2018 son çeyreğinde iPhone’unu satanların yüzde 24.5’i Android işletim sistemli telefonlara geçiş yaptı. iPhone X kullanıcılarının ise yüzde 26.2’si Android telefonlara geçiş yaparken Apple’ın en sağdık kullanıcıları ise iPhone 7 Plus kullanıcıları oldu.

  TÜRKİYE’DE DE APPLE TARAFINDAN DURUM İÇ AÇICI DEĞİL!

  Apple Türkiye’de de yüksek fiyatlar nedeni satış rakamlarında önemli ölçüde kayıp verdi. Yükse fiyatlı telefon modelleri ve servis ücretleri ile kullanıcıları kendinde uzaklaştıran Apple,  Phone XR, XS ve XS Max modelleri ile iyice çıtayı tavana yerleştirdi. 

  Söz konusu bu duruma biraz merhem olabilmek için uzun bir sure önce indirim müjdesi veren Tim Cook, ne yazık ki bu atılımında başarılı olamadı.

  KAYNAK : Haber7

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen adınızı buraya girin