Apple’ın Facebook’u App Store’dan kaldırmakla tehdit ettiği ortaya çıktı

0
13
gösterim

2019 yılında BBC, Ortadoğu’daki insan tacirlerinin Facebook’u kullanarak kurbanlarının satışlarını organize ettiğini ortaya çıkarmıştı. The Wall Street Journal tarafından elde edilen dahili belgelere göre bu haber yayınlandıktan sonra teknoloji devi Apple, Facebook’u App Store’dan kaldırmakla tehdit etti.

Haberlere göre bu dahili belgeler Facebook’un insan ticaretinden BBC haberinden önce de haberi olduğunu ortaya koyuyor. Ayrıca belgelerde, Apple’ın tehditlerine kadar dev sosyal medya platformunun bu konuda çok az önlem aldığı da belirtiliyor.

Wall Street Journal’ın raporuna göre insan kaçakçıları kendilerini iş bulma kurumları olarak gösterdi reklam yapmak için Facebook’u kullandı.

Apple, her yıl bu suçlarla mücadele için rapor yayınlıyor

Apple, her sene insan kaçakçılığı ve kölelikle mücadele için çabalarını belirten detaylı bir rapor ve bildiri yayınlar. Bu raporda da App Store’daki uygulamaların suçlu ve dikkatsiz davranışları teşvik etmemesi, bu konularda önlem alması vurgulanır.

Uygulamaların insan kaçakçılığı, çocuk istismarı gibi suçlarla alakası çıkarsa da Apple, ilgili makamları bildirerek suçlara karşı önlem alır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin