BMW Apple’ın tanıttığı özellik için güncelleme yayınladı

0
199
gösterim

Apple’ın geçtiğimiz ay gerçekleştirdiği WWDC 2020 etkinliğinde birçok yeni yazılım özelliği tanıtılmıştı. Apple ile BMW arasındaki işbirliğinin de duyurulduğu etkinlikte en dikkat çekici özelliklerden birisi CarKey olmuştu. Bu özellik sayesinde iPhone sahiplerinin akıllı telefonlarıyla otomobillerini kullanabileceği açıklanmıştı.

 

 

İlk resmi adım BMW’den geldi

BMW tarafından yayınlana yeni güncelleme ile birlikte destekli BMW modelleri, yeni iOS özelliğini aktif olarak kullanmaya başlıyor. Kısa bir süre önce yayınlanan BMW Connected güncellemesi ile birlikte yeni BMW Digital Key özelliği aktif hale getirilmiş oldu.

 

 

Bu özellik, doğrudan doğruya iPhone’ların BMW anahtarı olarak kullanılmasına imkan sunmasını destekleyen bir güncelleme olarak kendini gösteriyor. Böylelikle BMW için gerekli yazılım desteği sunulmaya başlamış oldu.

CarKey özelliğini destekleyen Apple Watch ve iPhone modelleri

-iPhone X

-iPhone XS

-iPhone XR

-iPhone 11

-iPhone 11 Pro

-iPhone 11 Pro Max

-iPhone SE 2020

-Apple Watch Series 5

BMW modelleri

Haziran 2020 itibariyle üretilen aşağıdaki BMW modelleri, Apple CarKey özelliğine destek sağlayacak.

-BMW 1 Serisi

-BMW 2 Serisi

-BMW 3 Serisi

-BMW 4 Serisi

-BMW 5 serisi

-BMW 6 serisi

-BMW 8 serisi

-BMW X5

-BMW X6

-BMW X7

-BMW X5M

-BMW X6M

-BMW Z4

 

Son olarak hatırlatmak gerekirse Apple’ın WWDC 2020 konferansındaki sunumunda, yeni özellik BMW 520i modeli ile birlikte gösterilmişti. Her ne kadar yeni özellik için ilk destekleyen otomobil markası BMW olsa da ilerleyen dönemlerde farklı markaların da bu desteği sunacağı, Apple tarafından açıklanmıştı.

 

 

KAYNAK : Haber7

KAYNAK : Haber7

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin