BMW motoru takılı Tofaş rekor fiyata satıldı

0
75
gösterim

Bursa’da yaşayan Yusuf Yamanlar rekor bir araç satışına imza attı. Yamanlar, Tanju Akdoğan’ın bir buçuk yıllık emeği sonucu ortaya çıkan Doğan SLX marka aracını tam olarak 180 bin liraya satın aldı.

Böylece Tofaş’ın Doğan SLX marka aracı rekor fiyattan satıldı. Söz konusu Doğan SLX marka araç, bir buçuk yılda modifiye edilmişti. Araç o kadar modifiye edildi ki neredeyse bambaşka bir araç haline getirildi. Dış görünümü, iç tasarımı ve motoru baştan yapılan araç en lüks araçlardaki konfora göre tasarlandı. Böylece 180 bin lira satış bedeline layık görüldü.

Tofaş araç rekor fiyata satıldı

Bursa’da araç kiralama işi yapan Yusuf Yamanlar, Doğan SLX marka aracı aldıktan sonra konuyla ilgili açıklamada bulundu. Yamalar, “Allah’ıma şükürler olsun ki 35 yaşındayım ve 35 yıllık hayalimi bugün gerçekleştirdim” ifadelerini kullandı. “Tofaş’ın kuş serisi, hiç eskimeyen bir yüz. Allah bana en lüks araçlara binmeyi nasip etti ama böyle bir Doğan’a binmeyi nasip etmedi. Bu araç benim çocukluk hayalimdi” sözlerini ekledi.

“Yaklaşık bir buçuk yıllık emeğin eseri olarak Türkiye’de eşi benzeri olmayan bu araç ortaya çıktı. Allah bana bugün bu arabayı almayı nasip etti. Özür dileyerek söylüyorum bu araca verdiğim para çok önemli değil çünkü bu arabada ciddi bir emek var.” “Tanju Akdoğan kardeşim bu araca bir buçuk yıldır emek veriyor ve gözü gibi bakıyor. Kendisiyle anlaşarak arabayı hanemize kazandırdık. Allah hayaliyle yatıp kalkan herkese hayallerine kavuşmayı nasip etsin.” sözleri eklendi.

Araca BMW M3 şanzımanı ve Mercedes direksiyon takıldı

Tanju Akdoğan ise konuyla ilgili: “Yaklaşık bir buçuk yıllık emeğin eseri olarak bu araç ortaya çıktı. Aracımız 1993 model Doğan SLX. Güneşin verdiği zararlardan dolayı dışarıdan boyalıdır. Turbo 4.0 enjeksiyonlu araçta BMW M3 şanzımanı kullandık. Mercedes direksiyonu takılan araçta, koltuklarında da elektrikli ısıtmalı ve elektrikli ayarlanabilir Mercedes koltuğunu tercih ettik.” ifadelerini kullandı.

“Tavan ve kapı döşemelerimiz BMW F30 marka araçtan buraya uyarlandı. Ayrıca normal standart göstergelerimizi dijital gösterge ile değiştirdik. Aracımızda üst düzey ses sistemi mevcut. Aracımızın bu donanımlara ve bu görünüme kavuşmasında büyük emeği olan Antalya’da yaşayan Metin Doğan ustamıza çok teşekkür ediyorum.” Araç Türkiye’nin en pahalı Tofaş’ı olarak kayıtlara geçti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin