Cybertruck’ın yeni tasarımı ortaya çıktı

0
58
gösterim

Tesla, dünyanın en büyük elektrikli araba şirketleri ortasında yer alıyor. Şirket, kullanıcılarına sunduğu batarya teknolojileriyle ve otonom sürüş sistemleri sayesinde çok seviliyor ve dünya genelinde düzgün satış sayılarına ulaşıyor.

Geçtiğimiz yıllarda şirket, elektrikli pickup modeli Tesla Cybertruck‘ı tanıtmıştı. Tanıtımın üzerinden uzun vakitler geçmesine karşın modelin seri üretim versiyonu ortaya çıkmamıştı. Bugün yapılan yeni bir paylaşımla merakla beklenen modelin seri üretim versiyonu ortaya çıktı.

Tesla Cybertruck, konsept dizaynlarına sadık kalacak!

Bir Tesla çalışanı, şirketin merakla beklenen elektrikli pickup modeli Tesla Cybertruck’ın seri üretim versiyonunun fotoğraflarını paylaştı. Paylaşımda aracın önden çekilmiş fotoğrafına yer verilmiş. Aracın iç yerine ve art dizaynına dair şimdi bir bilgi bulunmuyor. Genel olarak dizayna bakıldığında seri üretim versiyonun konsept modele kıyasla çok farklı olmadığı gözüküyor.

Aracın ön camdaki sileceği çok hoş bir formda gizlenmiş. Bu sayede tasarım çok daha şık gözüküyor. Araçta, büyük ve plastik kaplı aynalara yer verilmiş. Bunlara ek olarak aracın kapı açma kolları net olarak gözükmüyor. Aracın birinci versiyonunda kilit açıldığı anda ortaya çıkan kapı kollarına yer verilmişti. Anlaşılan şirket, bu dizayndan uzaklaşarak öteki bir tasarımı bu araçta kullandı.

Birtakım bireylerin tezlerine nazaran araç, birinci tanıtıldığı vakitten daha küçük bir boyuta sahip. Bu durum, şirketin bizlere büyük ve küçük olmak üzere iki model sunabileceğini gösteriyor. Lakin, şirket tek bir boyutla da karşımıza çıkabilir. Ayrıyeten aracın her ne kadar ön tarafında bir bagaj alanı bulunsa da paylaşılan fotoğrafta ön bagajı açma yeri gözükmüyor.

Bunlara ek olarak aracın ön tamponu birinci modele nazaran biraz daha alçak gözüküyor. Aracın tekerleklerinin boyutları şimdi bilinmese de 33 inç olarak varsayım ediliyor. Şu anda aracın üstünde bulunan jantların aracın kendi jantları olup olmadığına dair bir bilgi bulunmuyor. Fakat şirket, kapalı bir dizayna sahip aero jant seçeneğini de büyük ihtimalle sunacak.

Pekala, sizin niyetleriniz neler? Sizce Tesla Cybertruck‘ın birinci tasarımı mı yoksa seri üretim tasarımı mı daha hoş? Yorumlarınızı ve görüşlerinizi aşağıda belirtmeyi unutmayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin