Dying Light 2’nin Türkçe Lisan Dayanağı ile Geleceği Katılaştı

0
60
gösterim

Polonyalı oyun stüdyosu Techland tarafından geliştirilen ve Warner Bros. aracılığıyla piyasaya sürülen Dying Light 1 oyunu, hem Harran’da geçmesi hem de Türkçe lisan dayanağına sahip olması nedeniyle ülkemizde de oldulça istek görmüştü. Serinin daima olara ertelenen ikinci oyununun ise Türkçe lisan takviyesine sahip olup olmayacağı ise resmi olarak açıklanmamıştı.

Artık ise serinin ikinci oyunu, 4 Şubat 2022’de piyasaya çıkacak olan Dying Light 2’nin de Türkçe lisan dayanağı Locpick Games tarafından hazırlanacak. Locpick Games hakkında kısaca bilgi verecek olursak Dying Light 1, Disco Elysium üzere büyük oyunların Türkçe lisanına çevrilmesi ile kendini kanıtlamış bir şirket olarak karşımıza çıkıyor.

Dying Light 2 Stay Human Locpick tarafından Türkçe lisan takviyesine kavuşacak

Dying Light 2 Stay Human oyununun Türkçe lisan takviyesine geleceği haberi Locpick Games’in özgün Twitter hesabından duyuruldu. Aslında Locpick Games bu hoş haberi Dying Light 2 Stay Human resmi hesabının attığı tweeti alıntılayarak verdi. Dying Light 2 Stay Human’ın resmi Twitter hesabıtarafından atılan tweet şöyle;

“Dying Light 2 Stay Human’ı ana dilinizde oynayabileceğinizi mi merak ediyorsunuz? Evet, büyük bir baht var, zira oyun 17 lisanda mevcut olacak! Eğlenceli gerçek: Tüm versiyonlar için tüm diyalog satırlarını sunmak için 999 oyuncuya gereksinimimiz vardı.”

Lockpick Games Twitter hesabı tarafından atılan tweet ise şöyle;

“Bu haberin üzerine Dying Light 2 Stay Human’ın Türkçe yerelleştirme çalışmasını yaptığımızı duyurmaktan memnunluk duyarız! Bu devasa oyunu sizlerle deneyimlemeyi sabırsızlıkla bekliyoruz!”

Ayrıyeten hatırlatmak gerekirse, oyunun Steam ön sipariş fiyatı 349,00 TL olarak belirlenmişti. PlayStation Store’da ise ön sipariş fiyatı 469,00 TL halinde belirlendi.

Dying Light 2 Stay Human sistem ihtiyaçları

En az

  • 64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir
  • İşletim Sistemi: Windows 7
  • İşlemci: Intel Core i3-9100 / AMD Ryzen 3 2300X
  • Bellek: 8 GB RAM
  • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti / AMD Radeon RX 560 (4GB VRAM)
  • Depolama: 60 GB kullanılabilir alan

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin