Efsane Türk oyunu Crysis tekrardan konsollarımıza konuk oluyor

0
102
gösterim

İlk olarak 2007 yılında PC için raflardaki yerini alan yapım döneminin en popüler oyunlarından biri olmayı başarmıştı. Yerli kardeşlerin kurduğu Crytek tarafından geliştirilen Crysis, Türkçe dublaj seçeneğiyle satışa sunulmuş ve Türkiye’de de büyük ilgi görmüştü.

Türk oyun severler için efsaneler arasında yer alan Crysis şimdi bir kez daha PC ve konsollarımıza konuk olmaya hazırlanıyor.

Remastered olarak PC, PlayStation 4, Xbox One ve Nintendo Switch için satışa çıkacak olan oyunun geliştiriciliğini Crytek ile Saber Interactive beraber üstlenecekler.

Remastered versiyon yüksek çözünürlükte dokular, anti-aliasing, SSDO, SVOGI, derinlik alanı, yeni ışıklandırma, motion blur, paralaks oklüzyon haritalama, parçacık efektleri, hacimsel ışıklandırma, ışık huzmesi, screen space reflection ve ray tracing gibi grafiksel geliştirmelere sahip olacak. Yapımda çoklu oyuncu modu yer almayacak.

Dilerseniz duyuru fragmanına aşağıdan göz atabilirsiniz.

Crysis Remastered önümüzdeki yaz raflardaki yerini almış olacak. Yaklaşık olarak 13 yıl aradan sonra Crysis’i farklı platformlarda görmek güzel bir duygu olacak.

Bu arada dip not olarak hatırlatalım. Crysis serisi ilk oyun sonrasında Warhead, Crysis 2 ve Crysis 3 ile devam etmişti. Crytek 3. oyunun ardından seriyi sonlandırma kararı almıştı. Belki önümüzdeki dönemde serinin devam oyununu görebiliriz.

KAYNAK : Teknolojioku

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin