Facebook da toplu görüntülü sohbet işine girdi

0
120
gösterim

Son haftalarda görüntülü görüşme uygulamalarının kullanımında patlama yaşandı. Tüm dünyanın evlere çekildiği bu dönemde Zoom, Teams, Skype, WhatsApp ve benzeri görüntülü görüşme uygulamaları kullanım rekorları kırıyor. Bu rekorlar başka markaların da dikkatini çekmiş olmalı ki yeni çözümler sunmaya başladılar.

Genelde başka uygulamaların fikirlerini kopyalamasıyla bilinen Facebook, şimdi de toplu görüntülü görüşme hizmetini kullanıma sundu. Markanın Messenger Rooms adını verdiği yeni uygulaması 50 kişiye kadar toplu görüntülü sohbet etmeyi sağlıyor.

Facebook da toplu görüntülü sohbet işine girdi

Messenger Rooms, Messenger ya da Facebook üzerinde görüntülü görüşme odaları oluşturmaya imkan tanıyacak. Bu odalara davet edilen katılımcıların Messenger ya da Facebook uygulamasına sahip olması da gerekmiyor.

Sohbeti oluşturan kişinin (aynen Zoom’da olduğ gibi) davet ettiği kişi sayısı üzerinde kontrolü olacağı Messenger Rooms‘ta istenen kişi sayısına ulaşıldıktan sonra katılım engellenebilecek.

Yeni hizmette Zoom’dan farklı olarak süre sınırlaması olmayacak ve sohbet bitene kadar görüntülü görüşme yapılabilecek. Messenger Rooms tarafından oluşturulan sohbet odalarında reklam gösterilmeyecek. Ek olarak uygulamada sanal arka plan oluşturma özelliği de bulunacak.

Bu hafta itibariyle ilk olarak ABD’de kullanıma sunulacak olan Messenger Rooms‘un önümüzdeki günlerde tüm dünya çapında hayata geçirilmesi planlanıyor.

KAYNAK : Teknolojioku

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin