Facebook, Epic Games ve Apple arasındaki davada taraf olacak

0
43
gösterim

Apple’ın gizlilik politikalarını eleştiren Facebook geçtiğimiz günlerde gazetelerde bu konu hakkında tam sayfa reklamlar yayınlamıştı. Facebook’ta gizlilik ve kamu politikası direktörü Steve Satterfield Çarşamba günü konuyla ilgili yaptığı bir konferans görüşmesinde, “Mahkemenin Apple’ın haksız politikalarının geniş kapsamlı etkisini anlamasının gerçekten önemli olduğunu düşünüyoruz” ifadelerini kullandı. 

Cnet’in haberine göre Apple yöneticileri ise, Facebook’un, gizlilik ilkelerine bakmaksızın, kullanıcılar hakkında olabildiğince fazla bilgi toplamak istediklerini söyledi. Epic ise bu konu hakkında herhangi bir yorum yapmaktan kaçınmayı seçti.

Facebook’un Epic ve Apple arasındaki davaya katılması, toplumun da bu yasal savaşlara bakış açısının değişmesine neden olabilir. Ağustos ayında başlayan dava sürecinin çıkış noktası, kullanıcıların Fortnite gibi uygulamalarda yaptıkları satın alma işlemleri için Apple tarafından aldığı% 30’a varan komisyonlar nedeniyleydi.  

Facebook’un davaya karşı tutumunundeğişip değişmeyeceğini süreç gösterecek. Ancak iki firmanın arasındaki hukuk mücadelesinin gelecek yıl sonlanması bekleniyor.

KAYNAK : Haber7

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin