Galaxy S21 Ultra kamerası yok artık dedirtecek

0
42
gösterim

Samsung Galaxy S21 ailesinin tanıtılma tarihi yaklaştıkça, yeni modeller hakkında daha fazla sızıntı ortaya çıkıyor. Bugün çıkan bir sızıntıda ise Galaxy S21 Ultra’nın arka kamera detayları gözüküyor. Ice Unıverse tarafından sızdırılan bilgiler daha önceki sızıntıları da doğruluyor.

Galaxy S21 Ultra detaylı arka kamera özellikleri!

Samasung, Galaxy S21 Ultra 5G’nin kamera modülünde 0.8 µm pikselli ve Super PD otomatik odaklama özellikli 108 MP ana kamera bulunuyor. Ek olarak bu yıl kullanılan ISOCELL HM3 sönsörü geçen yıl kullanılan HM1 sensörüne göre yüzde 12 daha fazla ışık hassasiyetine sahip. 

Akıllı telefon ayrıca 1,22 µm piksel ve Dual Pixel AF ile 10 MP sensörlü özel bir 3x telefoto kameraya sahip olacak. 3 kata kadar dijital yakınlaştırma sensörünün oldukça yüksek çözünürlüğü bulunuyor. 3x’ten daha fazla yakınlaştırma yapıldığında, birbirlerinin hemen yanında bulunan geniş açı ve 3x tele kameradan alınan verilerin birleştirileceği tahmin ediliyor.

10x yakınlaştırmaya ulaşıldığında ise katlanmış periskop devreye girecektir. Bu periskopta diğer kamera ile aynı 10 MP 3J1 sensörünün kullanılması bekleniyor. Son olarak cihazda, IMX563 sensörlü 12 MP ultra geniş açı kamera bulunuyor. Bu kamera akıllı telefonda kullanılan tek Sony markalı kamera olarak karşımıza çıkıyor. Ayrıca Galaxy S21 Ultra’da Note 20 Ultra’nın Lazer otofokus özelliğinin kullanılması bekleniyor.

Galaxy S21 ailesinden yeni sızıntılar geldi!Mobil

KAYNAK : Teknolojioku

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin