Gmail şifre değiştirme nasıl yapılır?

0
94
gösterim

Günlük yaşantımızda pek çok uygulamayı, akıllı telefonları, bilgisayarları ve hatta televizyonları bile kullanabilmek için bir Google hesabına ihtiyacımız var. Bu hesaplara fotoğraflarımızı, kişisel bilgilerimizi, şifrelerimizi ve hatta bankacılık bilgilerimizi bile kaydediyoruz. Bu yüzden herkes hesabının güvende olmasını ister ancak eğer hesabınızın güvenliğinden emin olamıyorsanız gelin birlikte haberimizin konusu olan Gmail şifre değiştirme işlemlerinin nasıl yapıldığına bakalım.

Gmail şifre değiştirmeiOS ve Android

Telefon veya tabletiniz üzerinden bu işlemleri yapmak istiyorsanız, öncelikle mobil uygulamasını indirmenizi tavsiye ediyoruz. Ancak akıllı cihazlarınızda bir tarayıcı yardımıyla bu işlemi yapacaksanız, makalemizin devamında bulunan Gmail şifre değiştirme – WEB başlığındaki adımları takip edebilirsiniz.

Adım 1: Gmail uygulamasını açıyoruz ve sağ üstte profil resmimize veya adımızın baş harfine, ardından Google hesabınızı yönetin seçeneğine tıklıyoruz.

Adım 2: Açılan Google hesabı sayfasında, kişisel bilgiler veya güvenlik sekmesine, ardından şifre seçeneğine tıklıyoruz.

Adım 3: İşleme devam etmek için bizden kimliğimizi doğrulamamızı isteyecek, ardından yeni şifremizi ve şifre doğrulamasını girip şifreyi değiştir seçeneğini tıklıyoruz.

Gmail şifre değiştirme – Web

Gmail şifre değiştirme işlemleri Windows ve Mac sistemlerinin yanı sıra internete erişimi olan tüm akıllı cihazlar tarafından Web üzerinden yapılabilir. Öncelikle Chrome, Edge, Opera, Safari ya da kullandığınız başka bir tarayıcıyı açın ve myaccount.google.com adresine giriş yapın sonrasında aşağıdaki adımları sırası ile takip edin.

Adım 1: Gmail hesabınızı ve şifrenizi yazıp giriş yapın.

Adım 2: Güvenlik sekmesini, ardından Google’da oturum açma seçeneklerinden Şifre seçeneğini seçin veya Kişisel bilgiler sekmesini, ardından Temel bilgiler kısmından Şifre seçeneğini seçin.

Adım 3: Kimliğinizi doğrulamak için hesap şifrenizi yazıp ileri diyin, ardından yeni şifrenizi ve doğrulamasını yazıp Şifreyi değiştir butonunu tıklayın.

Web, Android ve iOS üzerinden Gmail şifre değiştirme işlemleri bu kadar. Yine de hatırlatmak isteriz ki hesabınızı güvende tutmaya devam etmek istiyorsanız, hesabınızın şifresini kimseyle paylaşmamalı ve belirli zaman aralıklarıyla değiştirmelisiniz.

Bu içeriği nasıl buldunuz? Konu hakkındaki soru, görüş ve önerilerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin