Huawei sesli asistan EMUI 10.1 güncellemesi ile bambaşka olacak!

0
98
gösterim

Huawei ve onun alt markası olan Honor akıllı telefonları kullananların merakla beklediği EMUI 10.1 güncellemesi, pek yakın zamanda belirlenen cihazlara servis edilecek. Daha öncesinde belirli olan bu akıllı telefonları sizler için haberleştirmiştik. EMUI 10.1, Huawei modellerine pek çok yeni özellik kazandıracak ancak bunlardan en önemlisi hiç şüphesiz ki sesli asistan desteği olacak. Yeni sesli asistanı geliştirmeleri sayesinde Apple’ın Siri’sine rakip olmak isteyen Huawei, böylelikle kullanıcılarına da güzel bir sürpriz yapmayı planlıyor.

Huawei sesli asistan EMUI 10.1 güncellemesi ile bambaşka olacak!

Evet, aslında Huawei kullanıcıları uzun zamandır bir sesli asistana sahip ancak bu asistanın sunduğu destekler yeterli görülmüyor ve açıkçası pek de beğenilmiyor. Bunun farkında olan şirket yetkilileri ise EMUI 10.1 güncellemesi ile beraber bu konuda çeşitli iyileştirmelere gidecek gibi görünüyor. Bahsi geçen iyileştirmeler sayesinde Huawei Assistant çok daha kullanışlı olacak ve Apple’ın Siri’sine rakip olacak. En azından Çin merkezli üreticinin iddiası bu yönde.

Şimdilik söz konusu geliştirmeler yalnızca Çin pazarını kapsasa da, global sürüm için de çalışmalar sürüyor. Yani anlaşılan o ki gelen güncelleme sayesinde kullanıcılar Celia adına sahip olan sesli asistan ile birçok yeni özelliğe kavuşmuş olacak. Kullanıcılar Celia’ya yeni komutlar verebilecek ve Celia bunu sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilecek.

KAYNAK : Teknolojioku

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin