Huawei’ye bir darbe de Intel ve Qualcomm’dan geldi!

0
260
gösterim

Bir tarafta kullanıcılar ellerindeki telefonların kullanılmaz hale gelmesindenkorkarken, diğer yandan şirketten resmi bir açıklama gelmesi bekleniyordu. Google’dan birkaç saat sonra bir darbe de Intel ve Qualcomm’dan geldi.

 

 

Bloomberg’in yayınladığı haberde, Android işletim sisteminin geliştiricisi olan Google’ın ardından en büyük üç işlemci markası diyebileceğimiz Intel, Qualcomm ve Broadcom‘un da şirket ile ilişkilerini askıya aldığı belirtiliyor.

Intel, sunucu ve dizüstü bilgisayarlar için işlemci sağlarken, Qualcomm modem ve diğer işlemciler konusunda fazla etkin değil. Zira, Çinli teknoloji devi akıllı telefonlarında kendi üretimi olan Kirin serisi işlemcilerini kullanıyor.

 

 

Bloomberg’in bir başka raporunda ise, Çinli üreticinin ABD’den bu tarz bir hamle geleceğini önceden bildiği ve en az üç aylık ürün stoğu yaptığı belirtiliyor. Bu süre ABD’nin kararlarının kalıcı olup olmadığını anlamak için yeterli.

Şirket telefonları ve dizüstü bilgisayarları için kendi işletim sistemlerini geliştirmeye devam ediyor. Microsoft’tan diğer şirketler ile benzer bir hamlenin gelip gelmeyeceği bilinmezliğini koruyor. ABD hükümetinin Huawei’yi yönetme çabasının nasıl sonuçlanacağını ilerleyen dönemde birlikte göreceğiz.

KAYNAK : Haber7

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin