Intel, WiFi ve Bluetooth Kalitesini İyileştiren Sürücüler Yayınladı

0
55
gösterim

Intel, Windows 10 ve Windows 11 işletim sistemleri için yeni bir sürücü seti kullanıma sundu. Bu sürücüler kablosuz ağ kalitesiyle birlikte bağlantı sorunlarına odaklanıyor. Değişiklik günlüğüne göre bu Intel’in yeni ürün kategorisi (Wi-Fi 6E AX411) için düzeltmeler içeren ilk sürüm.

Ayrıca Intel sürücü güncellemelerinin başlangıçta şirketin güncelleme aracı aracılığıyla sunulduğunu da belirtmekte fayda var. Yeni sürücüler herkes için mevcut değil ve yonga üreticisi, sürücü daha yeni donanımlarda test edildikten sonra önümüzdeki haftalarda sürücüyü daha fazla cihaza sunmaya başlayacak.

Intel, Windows 10 ve Windows 11 için en son Wi-Fi sürücüsünün bağlantı zaman aşımına neden olan bir hatayı ele aldığını söylüyor. Bunun yanında bazı kablosuz adaptörlerin WPA/AES kablosuz profiline bağlanamamasına neden olan başka bir hata yeni sürümle düzeltildi. Intel ayrıca şirketin PROSet/Wireless Software Windows 11 desteğini aktif hale getirdi.

Sürücü güncellemesi alan ağ bağdaştırıcıları aşağıdaki gibi:

  • AX201, AX200, 9560, 9260, 9462, 9461
  • 8265 ve 8260
  • 7265, 3165 ve 3168

Her zaman olduğu gibi yalnızca desteklenen donanımlar yeni güncellemeleri alabilecek. Uygunluğu kontrol etmek için Aygıt Yöneticisi’ni açın ve “Ağ bağdaştırıcıları” bölmesini seçin. Cihazınızda bulunan ağ adaptörü yukarıdaki listede yer alıyorsa yeni sürücüleri yüklemeyi tercih edebilirsiniz.

Mavi takım, sesli arama sırasında belirli Bluetooth ses aygıtlarını kullanırken düşük ses kalitesinin yaşandığı bir sorunu düzeltti. Ek olarak AAC kulaklıkların müzik akış kalitesini etkileyen başka bir hata da giderildi.

Sürüm notlarına göre, Bluetooth sürücüsü de işlevsel ve güvenlik güncellemelerini içerecek şekilde güncellendi.

Windows Update dışında yeni sürücüleri kendiniz yüklemek istiyorsanız Intel Driver & Support Assistant yazılımını bu bağlantıdan indirebilir ve kullanabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin