İnternette koronavirüs testi dönemi başladı!

0
130
gösterim

Türkiye’de görülmeye başlanmasıyla beraber birçok önlemin alındığı koronavirüs salgını konusunda farklı çözümler gelmeye devam ediyor. Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanan bir internet sitesi yardımı ile bu virüse yakalanıp yakalanmadığınızı kontrol edebiliyorsunuz. Öneri niteliği taşıyan sayfa birkaç soru ile virüsü taşıyıp taşımadığınız konusunda yönlendirme yapabiliyor.

İnternette koronavirüs testi dönemi başladı!

Koronavirüs ya da yeni adıyla Covid-19 virüsünün belirtilerinden yola çıkılarak hazırlanan internet sitesine girildiğinde TC numarası, Baba adı, Doğum yılı ve telefon numarası bilgilerinin verilmesi isteniyor. Daha sonra 3 adımda sorulan sorularla formu dolduran kişinin virüs belirtileri gösterip göstermediği anlaşılmaya çalışılıyor.

Eğer siz de koronavirüs konusunda endişeli iseniz ve bu endişelerinizi bir nebze olsun gidermek isterseniz https://koronaonlem.saglik.gov.tr/ adresine girerek bu basit testi uygulayabilirsiniz. Sitenin yüzde 100 virüsü tespit etmek gibi bir iddiası bulunmuyor. Sayfada da bilgilerin tavsiye niteliği taşıdığı ibaresi yer alıyor. 

KAYNAK : Teknolojioku

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin