iOS 15.2.1 yayınlandı! İşte detaylar

0
51
gösterim

Apple, iOS 15.2’yi yayınladıktan yaklaşık 1 ay sonra iOS 15.2.1 sürümünü kullanıma sundu. Hatırlanacağı üzere Eylül ayında yayınlanan iOS 15 ve iPadOS 15’in ikinci büyük güncellemesi olan iOS 15.2 ile birlikte destekleyen iPhone ve iPad modellerine Dijital Miras, Mesajlar için İletişim Güvenliği, Uygulama Gizlilik Raporu gibi özellikler gelmişti.

Teknoloji devinin bugün yayınladığı güncelleme ise daha çok, iPhone ve iPad’lerde tespit edilen hataları düzeltmeye odaklanıyor. Bunun dışında herhangi bir yenilik getirmiyor. Ancak yine de telefonunuzun güncel kalması için son sürümü yüklemeniz faydalı.

iOS 15.2.1 ile neler düzeldi?

Türkiye saatiyle akşam yayınlanan iOS 15.2.1 güncellemesi 19C63 yapı numarası ile çıktı. Güncellemenin boyutu ise her telefon modelinde değişiklik gösteriyor. Örneğin iPhone 13 Pro Max‘te yaklaşık 960 MB boyutunda iken, iPhone 8‘de ise 727 MB gözüküyor.

iOS 15.2.1, iPhone’unuz için aşağıdaki hata düzeltmelerini içerir:

  • Mesajlar’da iCloud Bağlantısı kullanılarak gönderilen fotoğrafların yüklenmemesi
  • Üçüncü taraf CarPlay uygulamalarının yanıt vermemesi

iPadOS 15.2.1 de yayında

Apple, iOS için bir güncelleme yayınladıktan sonra aynısını iPadOS işletim sistemine de veriyor. Geleneği bu sefer de bozmayan teknoloji devi, iPadOS 15.2.1 sürümünü destekleyen iPad modellerine yayınladı. Ayrıca iOS 15.3 ve iPadOS 15.3 ile beraber tvOS 15.3 ve watchOS 8.4’ün yeni beta sürümlerini geliştiricilerin erişimine sundu.

Eğer sizler de yukarıda belirtilen hataları yaşıyorsanız, iOS 15.2.1 sürümünü mutlaka yükleyin. Güncellemeyi nasıl yapacağınızı aşağıdaki adımları takip ederek öğrenebilirsiniz.

iOS ve iPadOS güncellemesi nasıl yapılır?

  • Ayarlar’a girin.
  • Genel > Yazılım Güncelleme kısmını açın.
  • Burada iPhone/iPad’iniz Apple’ın sunucularına bağlanarak son sürümü kontrol edecek ve yeni güncelleme bulduğunda karşınıza çıkaracaktır.
  • “İndir ve Yükle” butonuna basarak cihazınızı iOS 15.2.1 veya iPadOS 15.2.1 sürümüne yükseltebilirsiniz.

Yeni güncellemeyi yüklediniz mi? Düşüncelerinizi yorumlar kısmında paylaşmayı unutmayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin