iPhone 14 Pro tasarımı nasıl olacak? İddialar güçleniyor

0
45
gösterim

Eylül ayında tanıtılacak olan yeni nesil iPhone ile ilgili ilk sızıntıları duymaya başladık. Geçtiğimiz hafta ünlü teknoloji yazarı Mark Gurman’dan, iPhone 14’te çentiksiz bir tasarım olacağını söyleyen bir bülten görmüştük. Bir diğer güvenilir analist olan Ming-Chi Kuo da çentiksiz iPhone iddialarını desteklemişti. Son söylentilere göre serinin en güçlü üyesi iPhone 14 Pro, beklendiği gibi farklı bir tasarımla gelecek.

iPhone 14 Pro delik kamera tasarımını kullanabilir

Bugüne kadar dönen söylentilerde çentiksiz tasarımın tam olarak hangi varyantta bulunacağına dair bir bilgi paylaşılmamıştı. Şu ana kadar konuşan analistler kadar güvenilir olan DylanDKT, iPhone 14’te çentiğin kaldırılacağını doğruladı ancak bunun yalnızca Pro seçeneğinde olacağını söyledi. Çentiksiz tasarımda Face ID‘nin nasıl çalışacağı da basitçe açıklandı, DylanDKT’ye göre Face ID sensörleri ekranın altında yer alacak. Bu da Apple’ın ekran altı kamera sensörü kullanmasında bir ilk.


Muhtemel iPhone 14 tasarımı

Bahsettiğimiz analistin daha önce 14 ve 16 inç MacBook’larla ilgili tahminlerinin neredeyse tamamı doğru çıkmıştı. Bugüne kadar kendisinin pek çok başarılı tahminin görsek de iPhone 14’te çentik olmayacağını düşünmemizin tek nedeni DylanDKT değil. Şu ana kadar Bloomberg ve Ming-Chi Kuo’dan da bu iddiayı destekleyen yayınlar gördük, bu analistler Apple’la ilgili en doğru tahminleri yapmış kişilerdir.

Kaynaklar her ne kadar güvenilir olsa da bu durum, iPhone 14 Pro’nun çentiksiz olacağına kesin bir yargı getirmemekte. İlerleyen aylarda telefonun tasarımıyla ilgili daha net bilgiler duyacağız ve her şey lansman gününde şekillenecek. Her yıl olduğu gibi eylül ayının ortasında gerçekleşecek lansmanda yeni nesil iPhone ailesiyle tanışmayı bekliyoruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin