İtalya’dan heyecanlandıran haber! Koronavirüs aşısı bulundu iddiası!

0
105
gösterim

Tüm dünyada hayatı durma noktasını getiren ve insan yaşamını ciddi boyutlarda tehdit eden koronavirüs, etkisini sürdürmeye devam ediyor. Kimi ülkelerde yayılma hızı bir nebze olsun azaltılan salgının bir türlü istenilen seviyeye indirilememiş olması ise büyük bir endişe uyandırıyor. Güney Kore’de yapılan karantina uygulamaları ve alınan ciddi önlemler sonrasında vaka sayısı tek hanelere düşmüştü, ancak bugün görülen 34 yeni vaka ikinci dalga tehlikesini gün yüzüne çıkardı.

İtalya’dan heyecanlandıran haber! Koronavirüs aşısı bulundu iddiası!

İkinci ve üçüncü dalga tehlikeleri kafalarda soru işareti bırakırken, dünyanın gözü bir anda İtalya’dan gelen iddialara çevrildi. Ortaya atılan iddialara göre aşı bulundu ve fareler üzerinde denenmeye başlandı. Hatta ve hatta bazı iddialar, fareler üzerinde denenmeye başlanan bu aşıların olumlu sonuçlar verdiğini bizlere söylüyor. Ayrıca söz konusu aşı çalışmasının şu ana kadar en gelişmiş çalışma olduğu dahi ifade ediliyor.

Koronavirüs şu anda dünya genelinde 4 milyondan fazla kişiye bulaştı ve 279 binden fazla kişinin de hayatını kaybetmesine sebep oldu. Ayrıca toplamda 1 milyon 380 bin kişi de hastalıktan kurtularak taburcu edildi. Salgın için şu anda geliştirilmiş tam bir tedavi yöntemi bulunmuyor ancak iyileşen hastalardan alınan kan ile beraber plazma tedavisi yöntemi şimdilik öne çıkıyor.

KAYNAK : Teknolojioku

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin