Koronavirüs ile mücadelede yeni dönem: Türk ışını tedavisi!

0
144
gösterim

Tüm dünya koronavirüs pandemisi ile mücadele ederken bir yandan aşı ve tedavi için çalışmalar sürdürülüyor. Zaman zaman aşı çalışmalarında belirli bir noktaya gelindiği, hatta denemelerde olumlu sonuçlar alındığı noktasında haberler duysak da henüz somut bir gelişmeyi maalesef ki göremiyoruz. Zaten aşının tüm testleri tamamlansa, insan sağlığına herhangi bir zararı olmadan virüse karşı bağışıklık kazandırdığı anlaşılsa bile bunun tüm dünyaya dağıtılması belirli bir zaman alacaktır. Bunun farkında olan kimi kurum ve kuruluşlar ve Türk hekimleri virüse karşı farklı tedavi yöntemleri geliştirmeye devam ediyor.

Koronavirüs ile mücadelede yeni dönem: Türk ışını tedavisi!

Bu tedavi yöntemlerinden sonuncusu ise  Türk ışını tedavisi! 2017 yılından bu yana virüs ve çeşitli mikroplara karşı denenen bu yöntem son dönemlerde tamamen koronavirüs odaklı geliştirildi. Diyarbakır’da bulunan ve 46 yaşında olan koronavirüs taşıyıcısına uygulanan Türk ışını tedavisi başarılı oldu ve tedavi sonrasında hastanın testi negatif çıktı.

Hasta Mahmut Orak ise “5 gün evde kaldım, sonra kötü olunca hastaneye yattım. Işın tedavisini kabul ettim. Ankara’dan heyet geldi. Işın tedavisini yaptılar. Beni bayılttılar. Sonra uyandım. Şu anda durumum çok güzel. Herhangi bir ağrı ve sızı çekmedim. Yapılan tüm emekler için teşekkür ediyorum.” dedi.

Öte yandan Diyarbakır İl Sağlık Müdürü Cihan Tekin de konuya dair açıklamalarda bulundu. Tekin, durumu gurur verici bir tablo olarak nitelendirirken “Kovid pozitif olarak görünen bir hastamızın negatife döndüğü müjdesini buradan hem Diyarbakır’a hem Türkiye’mize hem de tüm dünyaya duyurmak Diyarbakır adına hakikaten gurur verici bir tablo. Tabii Diyarbakır özellikle bölge illeri açısından gerçekten önem taşıyan bir il konumunda.” ifadelerini kullandı.

KAYNAK : Teknolojioku

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin