Mercedes-Benz Türkiye’deki fabrikalarını açıyor

0
113
gösterim

Koronavirüs salgınının Türkiye’de yayılmaya başlamasıyla beraber birçok fabrikada üretim durmuştu. Bunlardan biri olan Medcedes-Benz Türk, biri Aksaray, diğeri İstanbul’da bulunan iki fabrikasında üretime ara vermişti. Markadan yapılan açıklamaya göre ay sonuna doğru her iki fabrikada da üretim yeniden başlayacak.

Mercedes-Benz Türkiye’deki fabrikalarını açıyor

Teknolojioku’ya gönderilen basın açıklamasına göre marka İstanbul’daki fabrikasını 20 Nisan’da, Aksaray’daki fabrikasını ise 24 Nisan’da açacak. İşte Mercedes-Benz Türk‘ten yapılan açıklama:

Mercedes-Benz Türk olarak, dünya genelinde yaşanan Covid-19 salgını nedeniyle çalışanlarımızın ve toplumumuzun sağlığına yönelik tedbirler ve uluslararası tedarik zincirindeki lojistik aksamalar kapsamında, 23 Mart’tan itibaren Hoşdere Otobüs Fabrikamızda ve 28 Mart’tan itibaren de Aksaray Kamyon Fabrikamızda faaliyetlerimize 20 Nisan’a kadar ara vermiştik.

İçinde bulunduğumuz şartlarda yaptığımız işin önemli bir role sahip olduğunu biliyoruz. Fabrikalarımızdan çıkan araçlarımız, bugün de toplumun temel ihtiyaçlarının dağıtımında ve topluma gerekli hizmetlerin sağlanmasında kullanılıyor. Bu noktada Mercedes-Benz Türk olarak ülkemize ve topluma olan yükümlülüğümüzü yerine getirebilmemiz toplumumuzun ve ekonominin sürekliliği için büyük önem taşıyor.

Bu sorumluluk bilinciyle, üretimin devamı için gerekli şartların tekrardan sağlanması ile birlikte Dünya Sağlık Örgütü ve T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından paylaşılan bilgiler doğrultusunda gerekli tüm tedbirlerimizi alarak ve gelişmeleri yakından takip ederek, 20 Nisan tarihinde Hoşdere Otobüs Fabrikamızda ve 24 Nisan tarihinde ise Aksaray Kamyon Fabrikamızda faaliyetlerimize tekrar başlayacağımızı bildiririz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Teknolojioku olarak Mercedes-Benz Türk‘ün her iki fabrikasını da ziyaret etmiştik. Aksaray fabrikası için buradaki linkten videosunu izleyebilirsiniz. İstanbul fabrikası videosunu da aşağıda görebilirsiniz:

  

KAYNAK : Teknolojioku

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin