Microsoft’un “Kayıp İşletim Sistemi” Andromeda, İşte Bu türlü Çalışacaktı!

0
57
gösterim

Microsoft, 2019 yılında Surface Duo‘yu tanıtmıştı. Microsoft, bu “katlanabilir” akıllı telefonunu tanıtmadan çok evvel ince, Andromeda kod isimli bir işletim sistemi üzerinde çalışıyordu. Bunun sonucunda de herkeste şöyle bir beklenti oluştu: Surface Duo, Microsoft’un bu tıp katlanabilir akıllı aygıtları için geliştirdiği Andromeda işletim sistemiyle çalışacaktı. Hayır, o denli olmadı. 2019 yılında Surface Duo, Android 10 işletim sistemiyle piyasaya çıktı.

Pekala, artık ne oldu?

Microsoft’un iptal ettiği Andromeda kod isimli işletim sistemi çalışırken görüntülendi! Windows Central YouTube kanalı üzerinden yayınlanan yaklaşık 15 dakikalık bir görüntüde, Microsoft’un iptal ettiği Andromeda işletim sistemi, Lumia 950 akıllı telefonunda çalışırken görülebiliyor.

Çabucak üstteki görüntüde izleyebileceğiniz yazılım tamamlanmış değil. Şimdi geliştirilme evresindeyken elde edilen versiyonlarından biri olurken, yeniden de buna rağmen çok yeterli halde çalıştığını söylemek yanlışsız olabilir. Pekala, Microsoft bu fikirden neden vazgeçti sorusunun yanıtı ise, elbette Microsoft’ta bâtın. Doğal ki Microsoft’un da bu işletim sistemine devam etmemesi için geçerli bir sebebi vardır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin