Mophie’den telefonun arkasına tutturulabilen taşınabilir şarj cihazı

0
35
gösterim

Mophie akıllı telefonlara özel pil aksesuarları işinde en eski isimlerden bir tanesi. Ancak en son ürünüyle bu alandaki seçeneklere yeni bir yaklaşım getiriyor. Sadece tek bir telefonla kullanılabilen bir şarjlı kılıf yerine Juice Pack Connect, modüler sistemi sayesinde pil paketinin telefonun arkasına tutturulmasına izin veriyor. Bu sayede telefonu kablosuz olarak şarj ediyor.
Bu yaratıcı çözüm pilli kılıfların veya daha modern olan Qi destekli pil paketlerinin birçok problemini çözmüşe benziyor. Juice Pack Connect, sadece tek bir cihazla değil, kablosuz şarj destekleyen herhangi bir telefonla çalışabiliyor. Kenetleme mekanizması da Qi şarjının herhangi bir yerdeyken kullanılabileceğini gösteriyor. Telefon ve şarj mekanizmasını bir arada tutacak garip çözümleri kullanmaya gerek kalmıyor.

Bunlara ek olarak Mophie’nin sistemi modüler. Eğer takılabilir pil biterse, bir başka Mophie pil paketi takabilir ve şarjı sürdürebilirsiniz. Ayrıca burada gelecekte daha da genişleme imkanı bulunuyor. Şirketin hâlihazırda sunduğu telefon tutucu standı şarj etmediğiniz zamanlarda temel bağlanma noktasına eklenebiliyor. Gelecekte çıkarılacak diğer ürünler de bu kurulumun avantajlarından yararlanacaktır diye düşünüyoruz.
Pil paketi ise 5000 mAh kapasiteli pil içeriyor. Bu da hem USB-C portu barındırıyor hem de Qi şarj desteği sunuyor. Her ikisi de Juice Pack Connect’i şarj etmek veya ikinci bir cihazı şarj etmek için kullanılabiliyor. Ne var ki Mophie, Juice Pack Connect’in şarj hızını anlamamıza yardımcı olacak güç çıkışı değerini ise açıklamıyor.
Mophie Juice Pack Connect, 79.95 dolarlık fiyat etiketine sahip. 5000 mAh kapasiteli bir taşınabilir şarj cihazı için bu fiyat yüksek. Ancak burada pil kapasitesinden daha çok sunulan teknoloji ve kolaylığa para veriliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin