NASA 10 yıl sonra ilk kez ABD’den uzaya astronot gönderecek!

0
136
gösterim

Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA), 2011 yılından sonra ilk defa uzaya ABD’den astronot gönderileceğini duyurdu. Uluslararası Uzay İstasyonu’na 27 Mayıs’ta fırlatılacak olan Mekik içerisinde iki astronot görev alacak.

NASA 10 yıl sonra ilk kez ABD’den uzaya astronot gönderecek!

NASA, 2011 yılından sonra ilk kez, Uluslararası Uzay İstasyonu’na (ISS) ABD topraklarından astronot gönderme kapasitesine ulaştıklarını ve 27 Mayıs’ta iki astronot taşıyacak bir mekiğin fırlatılacak olduğunu duyurdu.

Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA) tarafından cuma günü yapılan basın açıklamasında, “SpaceX, astronotlar Doug Hurley ve Bob Behnken’i ISS’e ulaştırmak üzere 27 Mayıs’da, Florida’nın Kennedy Uzay Merkezinden bir fırlatma gerçekleştirecektir” ifadelerine yer verildi. Açıklamanın devamında Mayıs ayında yapılacak fırlatma sırasında korona virüsü salgını nedeni ile seyirci kabul edilmeyeceği ayrıca vurgulandı. Ayrıca NASA’nın, uzay mekiği programını 10 yıl önce askıya almasının ardından ilk defa Amerikan topraklarından içinde astronot bulunan bir roketin dünya yörüngesine fırlatılacak olduğu da belirtildi.

Before our Apollo astronauts launched to the Moon, they had to walk out of these doors at @NASAKennedy.

And when we launch @AstroBehnken and @Astro_Doug on the @SpaceX Demo-2 mission, these doors will be used again.

Prepare to #LaunchAmerica on May 27: https://t.co/BtWva5fpmF pic.twitter.com/PAYSDdl6Cm

— NASA (@NASA) April 17, 2020

KAYNAK : Teknolojioku

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin