Netflix’e erişim kısıtlaması geldi

0
144
gösterim

Dün Türkiye kamuoyunda yaşanan sosyal medya tartışmalarından sonra şimdi de Netflix’e erişim yasağı geldiği iddia edildi. Erişim yasağının yeri ise TBMM yani Türkiye Büyük Millet Meclisi. ANKA haber ajansının haberine göre TBMM’nin internet sağlayıcılarından Netflix’e ulaşmaya çalışanlar, “Bu siteye ulaşılamıyor” yazısı ile siteye giremedi.

Netflix’e erişim kısıtlaması geldi

Öte yandan konuyla ilgili Bilgi İletişim Başkanlığı’ndan açıklama da yapıldı. Buna göre çalışma siteleri hariç tüm sitelere engel konulduğunu aktarırken; YouTube, Twitter, Instagram gibi sosyal medyalara ise ulaşılabiliyor.

Neler olmuştu?

Dün, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan gündeme dair önemli açıklamalarda bulunmuştu. 4. çocuğunu kucağına alan kızı Esra Albayrak’a yönelik olarak sosyal medya üzerinden yapılan cinsiyetçi saldırıları değerlendiren Cumhurbaşkanı, “Bir bebek üzerinden ailesine ve onların temsil ettiğini düşündükleri değerlere saldıran bu alçakların peşini bırakmayacağız. Hukuk önünde işledikleri suçun cezasını çekecekler” ifadelerini kullandı. Erdoğan bir sosyal medya düzenlemesinin yapılması gerektiğinin de altını çizdi ve çarpıcı ifadeler kullandı.

“Yalanın, iftiranın kişilik haklarına saldırının alıp başını gittiği bu mecraların bir düzene sokulması şart” ifadesini kullanan Erdoğan, sosyal medyaya yönelik çok geniş kapsamlı bir hukuki düzenlemenin yolda olduğunun haberini verdi.

TBMM’de yapılan düzenlemenin bu açıklama ile ilgisi olup olmadığı bilinmiyor. Ancak TBMM’de Netflix ve benzeri sitelere yasak geldiği de ortaya çıkmış oldu.

KAYNAK : Teknolojioku

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin