Oppo Ericsson ve MediaTek el ele verdi bir ilke imza atıldı!

0
153
gösterim

Muhtemelen birkaç sene içerisinde satışa çıkan telefonların tamamına yakınında 5G özelliği destekleniyor olacak. Hali hazırda 5G için yonga seti üreticilerinden, telefon geliştiricilerine kadar pek çok isim soluksuz bir yarış içerisindeler.

Bu yarış için pek çok işbirliğine de şahitlik ediyoruz. Örneğin Apple Qualcomm ile el sıkışırken, Huawie kendi içerisinde bir ittifaka gidiyor. Oppo ise Ericsson ve MediaTek ile bu yarışa dahil olma çabasında.

Oppo Ericsson ve MediaTek el ele verdi bir ilke imza atıldı!

Geçtiğimiz gün Oppo, Ericsson ve MediaTek, Ericsson’un İsveç’in Stockholm kentinde yer alan merkezinde bir deneme gerçekleştirdi. Bu deneme ile ilk VoNR görüşmesi tarihe not düşüldü.

5G teknolojisi kullanılarak yapılan bu görüşmede hat bağlanması saliseler içerisinde gerçekleşti. Yani arama tuşuna basılmasıyla çağrının karşı tarafa düşmesi neredeyse eş zamanlı olarak gerçekleşti. Ayrıca çağrının görüntülü aramaya döndürülmesi de anlık olarak kayıtlara geçti.

Bu denemede Oppo tarafından üretilen ve MediaTek’in 5G destekli Dimensity 1000L yongasından güç alan modeller kullanıldı. Altyapı desteği ise Ericsson tarafından sağlandı.

Görünen o ki 5G tarafında firmalar arasında muazzam bir rekabet teknoloji tutkunlarını bekliyor. 5G sayesinde iletişim teknolojileri gerçek anlamda çağ atlayacak diyebiliriz.

KAYNAK : Teknolojioku

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin