Oppo’nun katlanabilir telefonu Find N, 100 bin katlamadan sonra bile ekranda iz bırakmıyor

0
49
gösterim

Oppo, Aralık ayında ilk katlanabilir akıllı telefon modeli Find N‘i resmi olarak tanıttı ve cihaz aynı ay satışa çıktı. Kısa sürede popüler olan akıllı telefonun tüm partileri anında tükendi. Bu başarı, rakiplerine oranla düşük fiyat etiketi ve iyi performansı ile açıklanıyor.

Hangisinin 100 bin kez katlandığını söyleyebilir misiniz?

Aynı zamanda Oppo’nun Baş Ürün Sorumlusu olan OnePlus CEO’su Pete Lau, Weibo sosyal ağında iki Oppo Find N cihazın fotoğrafını yayınladı ve şu ifadeleri paylaştı: “Araştırma ve geliştirme ekibinde Find N test cihazını tesadüfen gördüm. Hangisini kullandığımı ve hangisinin 100.000 kez katlandığını söyleyebilir misiniz?

Gönderinin içeriğine bakılırsa akıllı telefonlardan biri kendisine aitken, diğeri ise 100 bin kez katlandığı araştırma ve geliştirme departmanındaydı. Görüldüğü gibi cihaz ekranlarında herhangi bir katlanma belirtisi yok. Zira, Samsung ve diğer rakip şirketlerin katlanabilir telefonlarında, katlama izi ve deformasyonlar bariz bir şekilde belli oluyordu.

Üretici, Oppo Find N’nin su damlası şeklinde bir menteşe kullandığı için kırışmaya meyilli olmadığını belirtiyor. Motorola Razr 5G de benzer bir menteşeye sahip, ancak uzun süreli kullanımdan sonra kırışıklıklar oluşuyor. İlginç bir şekilde, Oppo modelinde durum böyle değil.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin