PlayStation 5’e yüzlerce yeni oyun geliyor! İşte ilk görüntü

0
54
gösterim

Yeni nesil oyun konsolları kısa süre önce piyasaya çıktı. Donanım olarak oldukça etkileyici olan bu cihazların en büyük zayıflığı ise destekledikleri oyun sayısı. Ancak son ortaya çıkan bilgilere göre bu durum değişiyor. PS3 oyunlarının PS5‘e gelme ihtimali, geriye dönük uyumluluk söylentilerinin alevini körükledi.

Oyuncuların PlayStation Now (Sony’nin bulut oyun ve abonelik sistemi) logosunu değil de belli bir fiyat etiketine sahip PS3 oyunlarını tespit etmesi, Sony için işlerin gerçekten değişmek üzere olduğuna dair çok büyük başka bir sinyali olarak yorumlandı. İşte ayrıntılar…

Sony, geriye dönük uyumluluğu PS5’e getiriyor

İddiaların kaynağı ise PS5 mağazasındaki eski oyunları gösteren bir ekran kaydından geliyor. Ancak söz konusu sızıntıların bir yazılım hatası olup olmadığı henüz bilinmiyor. Haberin kendisi ile Birleşik Krallık’taki perakendecilerin PlayStation Now kartlarını satıştan kaldıracağına dair raporların hemen ardından geldi. Benzer şekilde ABD’de de PS Now kartlarının kaldırıldığına dair raporlar ortaya çıktı.

Tesadüf olmayan bir şekilde geçen ay PS Plus ve PS Now’ı birleştireceği bildirilen bir PlayStation Game Pass rakibinin -kod adı Spartacus– 2022 baharında piyasaya sürüleceği iddia edilmişti.

PlayStation Now, oyuncuların oynayabilecekleri çeşitli oyunlara hemen erişmeleri açısından Xbox Game Pass’e benzese de PS Now, Xbox Game Pass’in birinci taraf oyunlarını satışa çıktıkları gün yayınlama vaadini takip edemiyor. Ayrıca oyuncuların online oyun oynamak ve her ay çeşitli oyunları kullanmak için PS Plus aboneliği satın almaları gerekiyor.

Söylentiye göre Sony’nin yeni hizmeti üç katmanlı bir hizmet sunacak: Birinci katman mevcut PS Plus avantajlarını sunarken, ikinci olarak PS4 ve nihayetinde PS5 oyunlarına yer verecek ve sonuncusu genişletilmiş demolara, oyun yayınlarına ve klasik PS1, PS2, PS3 ve PSP oyunlarını barındıran bir kütüphaneye erişim sağlayacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin