Pokemon Company Türkiye’ye açılıyor: Pokemon UNITE ve Pokemon GO’ya Türkçe lisan dayanağı geliyor

0
41
gösterim

Cümbüş dünyasının en tanınan markalarından biri olan Pokemon, bildiğiniz üzere ülkemizde resmi olarak faaliyet göstermiyordu. Hatta Pokemon GO üzere tanınan bir oyun bile ülkemize bir epey geç geldi. Lakin geçtiğimiz saatlerde harikulade bir haber aldık.

Pokemon Company Türkiye’ye Açılıyor

Geçtiğimiz saatlerde yapılan açıklamaya göre The Pokémon Company International, Türkiye pazarında değerli bir açılım gerçekleştirecek. Bu süreç ise Pokemon’un son oyunlarına gelen Türkçe lisan takviyesi ile başlayacak. Öncelikler bu ay içerisinde Pokemon serisinin son oyunlarından Pokemon Unite’e Türkçe lisan dayanağı gelecek. Şubat ayı içerisinde de Pokemon GO’ya Türkçe lisan takviyesi gelecek.

Elbette Türkiye’ye açılma süreci bu türlü kalmayacak. The Pokémon Company International’ın Türkiye’ye vereceği dayanak, yerelleştirilmiş uygulamalar ve eserler ile 2022 ve sonrasında büyüyerek devam edecek.

Firmanın Kıdemli Pazarlama Müdürü Peter Murphy, The Pokémon Company International’ın yeni açılımından duyduğu heyecanı “Bugünden başlayarak Pokémon markasını Türkiye’ye açmaktan; dünyaca bilinen, sevilen Pokémon karakterlerini ve dünyasını hayranlarımıza her zamankinden daha erişilebilir kılmaktan ötürü son derece heyecanlıyız. Pokémon markasını dünyanın dört bir yanına taşıma gayemize bugün de yeni bir pazara açılarak devam ediyoruz. Bu sayede hem Pokémon dünyasını daha evvel deneyimlemiş hem de bu dünyaya birinci sefer adım atacak yeni hayranlarımıza ulaşma talihi elde edeceğiz. Bu açılımın yaratacağı yeni fırsatlar için son derece heyecanlıyız. Yeni gelişmelerin yanı sıra 2022 ve sonrasında çıkacak eserlerimizi sizlerle paylaşmak için sabırsızlanıyoruz.”kelamlarıyla lisana getirdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin