PSA Grubu, bünyesinde barındırdığı markaları pazara sunuyor

0
523
gösterim

17 Şubat 2018 Cumartesi 17:04

Avrupa LAV* araç sınıfının öncüsü ve lideri konumunda olan PSA Grubu bünyesinde barındırdığı farklı markaların kimlik ve karakterine uygun üç yeni ürünle liderliğini pekiştirmeyi ve daha da ileriye taşımayı hedefliyor. Yeni ürün gamı tek bir ürün geliştirme programına dayanıyor. Söz konusu ürün geliştirme programı müşteri gereksinimlerine ve kullanım şekillerine mümkün olan en iyi çözümü sunarken, araç geliştirmeye ayrılan yatırımların ve kaynakların verimliliğini artırmayı hedefliyor.

Verimlilik, manevra kabiliyeti, konfor ve güvenlik noktasında LAV* segmentinin standartlarını yeniden belirlemek üzere yeni ürün gamı için yenilikçi bir platform geliştirildi. EMP2 platformu esas alınarak geliştirilen yeni modeller, en güncel motor ve güç aktarma organları ile en gelişmiş sürüş destek sistemleriyle donatılıyor. Yeni araç ürün gamı LAV* müşterilerine; kullanım kolaylığı, modülerlik ve bagaj hacmi bakımından pazardaki en yüksek standartları sunan özelliklerle yollara çıkıyor. LAV* müşterilerinin beklentilerinin tamamını karşılamak üzere yeni araç ürün gamı 5 veya 7 kişilik oturma kapasitesine sahip iki farklı uzunlukta üretiliyor.

Her bir markaya özgü karakteristik tasarım detaylarını bünyesinde barındıran yeni LAV* tipi araçların dış tasarımı, yüksek ve dik motor kaputu ile dengeli ve dinamik gövde orantıları sergilerken; modern, kompakt, sağlam ve güvenli bir görünüm ortaya koyuyor. Ayrıca her bir araç, markasının karakteristik niteliklerini yansıtan ve marka aidiyetine vurgu yapan, markaya özgü bir iç mekan tasarımıyla dikkat çekiyor. Her bir araç ileriki günlerde kendi markası tarafından lanse edilecek.

Dört markanın her bir modeli de Vigo (İspanya) ve Mangualde (Portekiz) tesislerinde üretilecek. Yeni ürün gamına olan talebi karşılamak üzere önümüzdeki aylarda Vigo’da dördüncü ve Mangualde’de ise üçüncü bir ekip devreye alınacak. İberya Endüstri Bölgesinde yer alan ve üretim performansı açısından PSA Grubu’nun en yüksek standartlarını karşılayan iki tesiste yeni modelleri üretmek üzere kapsamlı değişiklikler yapıldı. Baskı hatlarındaki otomatik depolama sistemi, yapay zekaya sahip geometrik kalite kontrolü, robotlar ve otonom hareket eden araçlar gibi yenilikçi çözümleri bünyesinde barındıran her iki tesis de “Fabrika 4.0” normlarını karşılıyor. Önümüzdeki birkaç ay içerisinde binek versiyonların ticari türevleri de üretim programına dahil edilecek.

Programlar ve Stratejiden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Olivier Bourges yapmış olduğu değerlendirmede: “Bu yeni ve rekabetçi ürün ailesi ile müşterilerimize stil ve özellikler bakımından öne çıkacak tamamen yeni bir LAV* nesli sunuyoruz. Yeni ürünümüz aynı zamanda Push to Pass stratejik planımızı da en iyi şekilde yansıtıyor. Tek bir ürün geliştirme programının üyesi olabilirler ancak her bir markamızın DNA’sını mükemmel bir şekilde karşılayan modeller sunuyoruz.” dedi.

*Leisure Activity Vehicle (LAV) : Hayatın içinden, farklı ve dinamik yaşam tarzlarını yansıtan model.

 

KAYNAK : yeniakit

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin