Reklama doyacağız! Artık YouTube daha fazla reklam izletecek (!)

0
144
gösterim

YouTube’da gelir elde eden Teknolojioku gibi içerik üreticiler için yeni bir dönem başlıyor. Bugüne kadar YouTube‘da reklamlar başında ve sonunda olmak üzere girilebiliyordu. Eğer bir videonun ortasına da reklam koymak isterseniz video uzunluğunun en az 10 dakika olması gerekiyordu. YouTube Temmuz sonunda yürürlüğe girecek yeni bir düzenleme ile bu zaman sınırını 8 dakikaya indirdi. Bu da gereksiz uzatılan videoların önüne geçecek bir çözüm olarak görülüyor.

YouTube’da reklam sınırlaması esnek hale getirildi

YouTube‘un gönderdiği açıklamaya göre Temmuz ayının sonunda itibaren artık 10 dakika değil 8 dakika ve üstü videolarda da araya reklam girilebilecek. Ayrıca bu düzenleme daha önce bir kanala yüklenmiş 8 dakika üzerindeki sürelere sahip videoların da aralarına reklam girilebilecek şekilde yapılacak. Yani eski videolara da reklam yerleştirme imkanı olacak (eğer 8 dakikadan uzunsa).

Yeni düzenleme ile içerik üreticileri için YouTube‘dan elde edilen gelir biraz daha artırmış olacak gibi görünüyor. Bu düzenleme bugüne kadar YouTube üzerinden düşük miktarlarda gelir elde eden yayıncılar için rakamın biraz daha artması anlamına geliyor.

Konuyla ilgili görüşlerinizi aşağıdaki yorumlar bölümünde bizlerle paylaşabilirsiniz. Büyüyen Teknolojioku ailesine katkıda bulunmak için YouTube kanalımıza abone olmayı  ve videolarımızı beğenmeyi unutmayın. Desteğiniz bizim için önemli ve bu tarz destekler  size daha fazla içerik üretmek için bize motivasyon oluyor.  

KAYNAK : Teknolojioku

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin