Samsung 4 köşesi de ekran olan yeni bir akıllı telefon geliştiriyor

0
166
gösterim

Samsung’un akıllı telefon pazarındaki en büyük destekçisi Samsung Display diyebiliriz. OLED ekran teknolojileri konusunda dünya pazarın hükmeden Güney Koreli ekran devi, şirketin akıllı telefon bölümüne de büyük destek sağlıyor.

Hali hazırda ekran tarafı Apple da dahil pek çok üreticiye ağır maliyet yükleri getirirken, Samsung bu konuda çok daha rahat bir konumda yer alıyor. Zaten orta segment modellerini bile rahat bir şekilde AMOLED panellerle donatması bunun en net göstergesi.

Samsung 4 köşesi de ekran olan yeni bir akıllı telefon geliştiriyor

Şimdiye kadar akıllı telefon pazarında karşımıza çıkan ekran bazlı yeniliklerin pek çoğunda Samsung imzası bulunuyordu. Sızdırılan bilgilere göre önümüzdeki dönemde Güney Koreli teknoloji devinden bu yönde yeni bir adım gelecek.

Bilindiği üzere edge ekran teknolojisini en istikrarlı kullanan Samsung’du. Görünen o ki artık bu teknolojinin bir adım daha öteye taşınma vakti gelmiş durumda. Letsgodijital tarafından paylaşılan görsellere göre Samsung önümüzdeki yıl dört köşesi de kavisli ekran olan modeller çıkaracak. Dilerseniz bahse konu görsellere aşağıdan göz atabilirsiniz.

Muhtemelen Samsung bu yeni ekran teknolojisiyle pazardaki rekabeti daha da kızıştıracaktır. Bakalım rakiplerinden nasıl bir geri dönüş göreceğiz.

Sanırım Samsung’un bu hamlesinin ardından Apple da çentikli tasarımdan artık vazgeçecektir. Yoksa Steve Jobs’un ciddi anlamda kemikleri sızlamaya başlayacak.

KAYNAK : Teknolojioku

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin