Samsung Exynos 2200 Lansmanı Ertelendi

0
50
gösterim

Kullanıcılar bir süredir Exynos 2200’ün piyasaya sürülmesini bekliyor. İşlemci, AMD Radeon tabanlı GPU barındıracağından dolayı, beklentiler de oldukça yüksek tutuluyor. Ancak işlemcinin piyasaya sürülmesi için bir süre daha beklememiz gerekiyor olabilir. Güvenilir bilgileri sızdırması ile tanınan Ice Universe, Samsung’un Exynos 2200 lansman tarihini ertelemiş olabileceğini belirtiyor.

Samsung, Exynos 2200 ile ilgili birçok ipucu yayınlamış durumda. 21 Aralık 2021’de şirket, yonga setinin oyunlardaki hünerlerini gösteren bir fragman yayınlamıştı. Ancak bu fragmanda da işlemcinin lansman tarihi yer almıyordu. Bu nedenle, henüz somut bir lansman tarihinin olmadığını belirtmekte fayda var. Bununla birlikte, topluluk arasındaki fikir birliği, şirketin önümüzdeki haftalarda yonga setinin lansmanını gerçekleştireceğine işaret ediyor.

Samsung’un yaklaşmakta olan akıllı telefon serisi Galaxy S22’nin, 8 Şubat’ta piyasaya sürülmesi bekleniyor. Şirketin aynı tarihte, hem amiral gemisi akıllı telefonunu hem de SoC’yi birlikte tanıtması ise pek olası değil. Bu nedenle beklentiler, SoC’nin akıllı telefondan daha önce piyasaya sürüleceği yönünde. Ancak sızan bilgiler, Samsung LSI’nin tedarik sıkıntısı yaşadığını belirtmekte. Böylelikle Exynos 2200 ile beraber Exynos 1200’ün küresel lansmanı da ertelenmiş.

Şimdiye kadar Samsung Exynos 2200 ile ilgili çıkan bilgilere baktığımızda, SoC’nin CPU bölümünde Snadpragon 8 Gen 1‘in gerisinde kaldığını söylemek yanlış olmayacaktır. Geekbench testleri de bu durumu kanıtlar nitelikte. Bu nedenle Samsung’un, SoC’deki eksikleri gidermek için çalıştığını söyleyebiliriz. Bu da SoC lansmanının gecikmesindeki temel sebeplerden biri olabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin