Samsung One UI 4.0 Beta Sürümü Yakında Çıkabilir

0
85
gösterim

Android 12‘nin herkese açık olarak piyasaya sürülmesi artık çok daha yakın. OnePlus, Asus, Oppo, ZTE ve daha fazlası gibi üreticiler belirli amiral gemisi modellerine bir Android 12 beta sürümü sunmuş olsa da Samsung henüz Android 12’ye katılmadı. Öte yandan, Galaxy S21 serisi için Android 12 tabanlı One UI 4.0 beta sürümü çok uzakta olmamalı gibi görünüyor.

SamMobile tarafından tespit edildiği üzere Samsung, Android 12’yi desteklemek için bazı birinci taraf uygulamalarını güncellemeye başladı ve bu durum yakında çıkacak bir One UI 4.0 beta sürümüne işaret ediyor. Şirket, kısa süre önce Galaxy Store’daki One Hand Operation+ uygulaması için bir güncelleme yayınladı ve diğer değişikliklerin yanı sıra en son güncellemeye Android 12 desteği eklendi.

Bu gelişme, Samsung’un geçen ay bir forum gönderisinde Android 12 tabanlı One UI 4 beta sürümünün Galaxy S21, Galaxy S21 Plus ve Galaxy S21 Ultra için mevcut olacağını resmen onaylamasının ardından gerçekleşmiş durumda. O sırada şirket, kullanıcıların Samsung Members uygulaması aracılığıyla kaydolarak beta programına katılabileceklerini söylemişti ancak beta için belirli bir tarih açıklanmamıştı. Samsung Güney Kore tarafından geçen ayın sonlarında yayınlanan bir afiş ise şirketin Eylül ve Ekim ayları arasında Galaxy S21 serisi için Android 12 beta sürümünü piyasaya sürmeyi planladığını ortaya koymuştu.

Android 12, iki hafta önce kullanıma sunulan Beta 4 ile platform kararlılığına ulaştı. Bunun anlamı, Google’ın API’leri ve davranış değişikliklerini sonlandırdığı ve Android 12’nin son sürümünün şu anda sahip olduğumuzdan çok farklı görünmemesi gerektiği.

İddialara göre One UI 4.0, güncellenmiş ikonografi ve renkler ve Android 12’nin Material You öğeleri dahil olmak üzere bazı büyük kullanıcı arayüzü değişiklikleri sunacak. Güncellemenin ayrıca Snapdragon 888 ve Exynos 2100 destekli cihazlar için optimizasyonları beraberinde getirirken Samsung Knox ve Samsung Notes uygulamasını da iyileştirdiği söyleniyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin