Snapchat şifremi unuttum, ne yapabilirim? Adım adım anlatım

0
54
gösterim

Popüler sosyal medya uygulamaları arasında olan Snapchat ile pek çok insan iyi vakit geçiriyor. Arkadaş ekleme sistemine sahip olmasıyla arkadaşlarınıza fotoğraf ya da video paylaşımı yapabilirsiniz.

Aynı zamanda Snapchat üzerinden sevdiğiniz bir kişiyi ve ünlüyü de takip ederek o kişinin paylaşımlarını görebiliyorsunuz. Ancak uzun süre boyunca Snapchat uygulamasını kullanmadıysanız hesap şifrenizi unutmanız mümkündür. Eğer sizde “Snapchat şifremi unuttum” diyorsanız işte adım adım nasıl yapılacağını anlattık.

Unutulan Snapchat şifresi e-posta yoluyla nasıl kurtarılır?

Snapchat hesabınızın şifresini unuttuysanız ve giriş yapamıyorsanız, şifrenizi sıfırlayarak hesabınıza kolay bir şekilde erişebilirsiniz. Uygulama, şifrenizi sıfırlamak için iki farklı seçenek sunuyor.

  • Telefonunuzdan Snapchat uygulamasına girin.
  • Ardından kullanıcı adı ve şifre kısmının altında yer alan “Şifreni mi unuttun?” butonuna basın.
  • Daha sonra karşınıza çıkan seçeneklerden “e-posta yoluyla” olan seçeneğini seçin.
  • Karşınıza çıkan sayfaya e-posta adresinizi girin.
  • Sonrasında Snapchat, şifrenizi sıfırlamak için bağlantı içeren bir e-posta gönderecek. O bağlantıya dokunarak yeni şifrenizi girin.

Unutulan Snapchat şifresi telefon numarasıyla nasıl kurtarılır?

  • Girdiğiniz Snapchat uygulamasından “Şifreni mi unuttun?” seçeneğine basın.
  • Ardından çıkan seçeneklerden “telefon yoluyla” seçeneğini seçin.
  • Daha sonra telefon numaranızı girin ve ardından mesaj seçeneğini mi yoksa arama seçeneğini mi seçmek istediğinize karar verin.
  • Mesaj yolunu seçerseniz cep telefonunuza gelen kodu girerek şifrenizi sıfırlayabilirsiniz.

Snapchat hesabınızı nasıl güvenli hale getirirsiniz?

Snapchat hesabınızda meydana gelecek herhangi bir güvenlik sorunuyla karşı karşıya kalmadan önce önlem almak gerekiyor. Bu önlemler sayesinde herhangi birinin bilginiz olmadan hesabınıza girme olasılığı oldukça düşüktür. Hesabınızın güvende olduğundan emin olmak için ilk olarak e-posta kimliğinizin ve numaranızın güncellendiğinden emin olmanız gerekiyor.

Başka birinin hesabınıza girme olasılığını azaltması bakımından iki faktörlü kimlik doğrulama seçeneğini etkinleştirmek hesabınızı daha güvenli hale getirecektir. Etkinleştirmek için uygulamanın ayarlarını açın ve “iki faktörlü kimlik doğrulama” seçeneğine dokunarak karşınıza çıkan adımları izleyin. Son olarak da başkalarının daha zor bulabileceği bir şifre belirleyin. Kolay şifreler tercih etmek başka kişilerin hesabınıza girmesini kolaylaştırıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin