Sony’nin yayınladığı iş ilanı PlayStation 5’in çıkış tarihini ortaya çıkardı

0
269
gösterim

Sony’nin kontrolcüsü dışında bir türlü beklenen detaylarını açıklamaya yanaşmadığı PlayStation 5 hakkında nihayet ciddi bir ipucuna rastlandı.

İngiliz Express gazetesinde yer alan habere göre Sony tarafından yayınlanan iş ilanı merakla beklenen yeni PlayStation modeli PS5’in çıkış tarihini ortaya çıkardı.

Söz konusu iş ilanı, Sony’nin PlayStation için donanım tedariğinde bulunacak yeni bir personel arayışında olduğunu gösteriyor. Şirketin yayınladığı iş ilanına bakılırsa yeni PlayStation modeli ekim ayında raflardaki yerini alabilir.

Ancak şirkete yakın kaynaklara dayandırılan haberlere bakılırsa Japonya merkezli Sony ilk etapta cihazın üretimini sınırlı sayıda tutmayı planlıyor. 

Bloomberg’de yer alan habere göre İlk plana göre 2 milyon adet daha az üretilecek olan cihaz Mart 2021’de bitecek mali yıl içerisinde yaklaşık 5-6 milyon bandına çıkabilecek.

Bir önceki nesil oyun konsolu PlayStation 4, satışa sunulduğu ilk iki çeyrekte 7,5 milyon satmıştı. 

PS5’in özellikleri neler?

RuthenicCookie, yeni oyun konsolunun  Ryzen 8 Core işlemcisiyle geleceğini belirtiyor. Konsolun özellikleri arasında ise elbette en merak edilen kısım TFLOPS değeri. PS5 yine analistlerin çıkarımlarına göre 10 TFLOPS‘tan daha yüksek bir değere sahip olacak. 

Xbox Scorpio‘nun 6 TFLOPS, PS4 Pro‘nun 4.2 TFLOPS olduğu düşünülünce bu gerçekten de çok ciddi bir fark. 

SONY YANLIŞLIKLA PS4’TE EN ÇOK OYNANAN OYUNLARI AÇIKLADI Japonya merkezli teknoloji devi Sony’nin bugün yayınladığı ‘My PS4 Life’ isimli uygulaması,  PlayStation 4 için piyasaya çıkan oyunlardan gelmiş geçmiş en fazla oynananları ortaya çıkardı. No Man’s Sky – 3.95 milyon

Resident Evil 7 – 5.97 milyon 

Red Dead Redemption 2 – 6.1 milyon 

Overwatch – 10.2 milyon 

The Last of Us: Remastered – 15.9 milyon 

Minecraft – 25.6 milyon 

Battlefield 4 – 13.9 milyon 

Call of Duty: Ghosts – 12.6 milyon 

Call of Duty: Black Ops 4 – 9.23 milyon 

Call of Duty: World War 2 – 24.6 milyon 

FIFA 19 – 32.5 milyon 

Grand Theft Auto 5 – 51.7 milyon 

KAYNAK : https://www.ntv.com.tr

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin