Spotify, Premium abonelerine de reklam getiriyor!

0
47
gösterim

Dünyanın en popüler ve en çok aboneye sahip müzik / podcast akış platformlarından biri olan Spotify, yeni dönemde oldukça tartışılacak bir karara daha imza attı. Son günlerde, 2022 yılında kullanıcılara sunulması beklenen Hi-Fi müzik standardına geçiş yapamamasıyla eleştirilen akış platformu, şimdi de yeni reklam stratejisiyle gündem yaratacak gibi…

Spotify, görsel reklamlarla karşımıza çıkacak

2020 yılında Spotify, podcast reklamları sırasında promosyon kodları ve özel URL’lerin gösterimini geride bırakacak bir reklam sistemi üzerinde çalıştığını açıklamıştı.

Bugünden itibaren Spotify , uygulama içi reklamlarda yeni bir döneme geçiyor. Dinlediğiniz bir podcast sırasında bir tekliften veya konuyla ilgili bir reklamdan bahsedildiğinde, ekrana bir CTA kartı (pop-up benzeri bir mesaj) çıkacak ve tıklanabilir bir iletiyle karşı karşıya kalacaksınız.

Bu yeni CTA kartları, podcast arka planda oynatılırken eğer siz uygulama içerisinde farklı bir pencerede iseniz yine de karşınıza çıkacak. Eğer uygulama tamamen arka planda çalışıyorsa, Spotify’a ilk giriş yaptığınızda yine bu CTA kartıyla karşı karşıya kalacaksınız. Burada kullanıcıların canını sıkabilecek olan unsur, Spotify Premium üyelerinin de bu reklamlarla karşı karşıya kalacak olması ve CTA kartlarının herhangi bir biçimde kapatılmasına izin verilmemesi…

Ancak Spotify cephesinden gelen bilgiler, şirketin bu konuda herhangi bir endişe taşımadığı yönünde. Ünlü şirket, birçok podcast üreticisinin varlığını sürdürebilmek için şovların arasına reklam aldığını belirtiyor. Spotify, dinlenilen içeriğin herhangi bir şekilde bölünmeyeceği için, kullanıcıların bu durumu dert etmeyeceği görüşünü taşıyor.

Peki sizler Spotify’ın bu yeni reklam stratejisi hakkında ne düşünüyorsunuz? Premium abonelerin de bir şekilde reklamla karşı karşıya kalacak olması sizce rahatsız edici olur mu? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmında paylaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin