Starlink uçaklara yüksek hızlı internet sağlayacak

0
60
gösterim

Elon Musk’ın uzay şirketi SpaceX tarafından hayata geçirilen uydu internet ağı Starlink, uçuş sırasında yolculara kablosuz internet sağlamayı planlıyor. Starlink Başkan Yardımcısı Jonathan Hofeller, bu konuyla ilgili birkaç hava yolu şirketi ile görüştüklerini söyledi.

Deneyimli yönetici dün Connected Aviation Intelligence Summit panelinde yaptığı açıklamada “Geliştirme aşamasında olan kendi havacılık ürünümüz var… bugüne kadar bazı demo uygulamalar yaptık ve bu ürünün çok yakın bir gelecekte uçağa konulmasını sağlamak istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Şirketin önümüzdeki süreçte ticari uçuşlarda Wifi hizmeti sunması bekleniyor. Bu durumun hem uçaklardaki wifi kullanımını yaygınlaştıracağı, hem de daha ucuz hale getireceği düşünülüyor. Starlink şu anda belirli alanlarda aylık 99 dolar karşılığında beta hizmeti olarak sunuluyor. Aynı zamanda 499 dolar başlangıç kiti fiyatıyla beraber.

Şirketin şu anda yörüngede yaklaşık 1.800 uydusu var ve 2021’de küresel kapsama hedefine ulaşmak için sürekli olarak yeni uydular gönderiyor. Starlink internetinin uçaklarda ne kadar yaygınlaşacağı ise merak konusu.

 

KAYNAK : Haber7

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin