TCL 3’e katlanan telefonuyla fark yaratacak!

0
132
gösterim

Ülkemize en son giriş yapan Çinli akıllı telefon üreticisi TCL geçtiğimiz gün ses getirecek bir tanıtıma imza attı. TCL’in ekran bölümü TCL-CSOT tarafından geliştirilen panellerin kullanıldığı yeni katlanabilir ekranlı telefonlar teknoloji tutkunlarının beğenisine sunuldu.

TCL 3’e katlanan telefonuyla fark yaratak!

Henüz konsept aşamasında olan iki model de hem tasarımı, hem de sunduğu özellikler yönünden piyasadaki rakiplerine karşı fark yaratmayı başarıyor.

TCL’in sunduğu modellerden birisi de 3’e katlanan yapısıyla farklı bir konsept sunuyor. Çinli geliştirici bu modelinde DragonHinge ve ButterflyHinge ismini verdiği iki farklı menteşe türü kullanmış. Bu sayede telefon hem Mate X gibi dışarıya, hem de Galaxy Fold gibi içeriye kıvrılabiliyor. Tamamen açıldığında ise 10 inçlik devasa bir tablete dönüşüyor.

Çinli geliştiricinin diğer modeli ise katlanabilir ekran kavramını biraz değiştiriyor. Yan kısımlardan içe doğru katlanan telefon ekranını 6.75 inçten 7.8 inçe kadar genişletebiliyor. Burada asıl fark yaratan unsur ise telefonda serbest menteşe yerine motorlu bir dinamik kullanılması.

Yani telefonun ekranını manuel olarak katlayıp, açamıyorsunuz. Bunun yerine bir tuş yardımıyla otomatik olarak açılıp, kapanmasını sağlıyorsunuz.

Elbette şunu da dip not olarak belirtmemiz gerekiyor. TCL tarafından geliştirilen iki model de şimdilik konsept aşamasında. Yani bu modellerin yakın bir zaman diliminde satışa sunulması beklenmiyor.

KAYNAK : Teknolojioku

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin