Twitter sonunda o özelliğini paralı yaptı!

0
77
gösterim

Twitter sonunda, içerik oluşturucuların canlı sesli sohbet özelliğinde ücret almalarına olanak tanıyan bir özellik olan “Ticketed Spaces” ( Biletli Alanlar) özelliğini kullanıma sunmaya başlıyor. Şirket, özellik için Haziran ayında başvuruları almaya başladı, ancak bu haftaya kadar henüz devreye sokmamıştı.

Ancak, birçok kişinin bu özelliğe erişmesi biraz zaman alabilir gibi görünüyor. Twitter, ilk sunumun yalnızca iOS cihazlara yapılacağını ve yalnızca daha önce başvuran “bazı” ana bilgisayarlarla sınırlı olacağını söyledi.

Twitter, Spaces özelliğini paralı yapıyor

Özelliğie erişim elde edenler, para ödemeye istekli yeterince büyük bir kitle bulabileceklerini varsayarsak, bu özellikten makul miktarda para kazanabilirler. Twitter, paralı etkinliğe ev sahipliği yapacak kişilerin kazanacakları 50.000 doların yüzde 97’sini tutabileceklerini söyledi. Eğer etkinlik sahibi 50.000 doların üzerinde kazanırsa kazancının yüzde 80’ini tutabilecek. Ev sahipleri ayrıca Ticketed Spaces için kendi fiyatlarını belirleyebilir ve kaç bilet sunulacağını seçebilir.

Ticketed Spaces (Biletli Alanlar), Twitter’ın içerik oluşturucularına para sunmaya çalıştığı alanlardan sadece biri. Şirket ayrıca Super Follows, uygulama içi bahşiş ve ücretli haber bültenleri ile denemeler yapıyor. Sosyal medya uygulamaları arasında içerik oluşturuculara kimin daha çok para kazandıracağı gibi bir yarış var. Platformlar farklı özellikler katarak birbirlerine fark atmaya çalışıyor. Böylece en çok içerik oluşturucuya sahip platform da otomatik olarak daha çok kazanmaya başlıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin