Ünlü perakende şirketinden Metaverse adımı!

0
53
gösterim

ABD’nin en büyük perakende zincirine sahip şirketlerden biri olan Walmart, Metaverse çılgınlığı için hazırlıklarına tüm hızıyla devam ediyor. Son yıllarda kripto paralar oldukça ilgi görüyor. Metaverse’in gündeme gelmeye başlamasından bu yana NFT’ler de aynı ilgiyi kısa sürede gördü.

Walmart ise bu işlerden eli boş ayrılmayıp yeni meta dünya için hazırlıklar yapıyor. Daha önce Bitcoin için hamleler yapan şirket, daha da büyük işler için kollarını sıvadı. İşte ayrıntılar…

Walmart, ticari marka başvurularında bulundu

CNBC’den gelen raporlara göre, Walmart’ın son ticari marka başvuruları, kendi NFT‘lerini ve kripto para birimini kurmak istediğine işaret ediyor. Perakende devi, 30 Aralık’ta çeşitli ticari markalar için başvuruda bulundu. Şirket, elektronik, oyuncak, ev aletleri, spor ekipmanları, giyim, ev dekorasyonu ve daha fazlası dahil olmak üzere sanal ürünler satmaya başlamayı planlıyor.

Walmart’ın, müşterilerine dijital bir para birimi sunacağı söyleniyor. Ayrıca NFT’leri satın alıp satma imkanı da tanıyacak olması da konuşulan ihtimaller arasında. Bunların yanı sıra, artırılmış gerçeklik (AR) ve sanal gerçeklik (VR) ortamları için fiziksel uygunluk eğitimi ve sağlık, beslenme konularında sınıflar hakkında bir uygulama detaylandırıldı.

Bloomberg, Walmart’ın tescil ettirdiği ticari markaları “Verse to Home”, “Verse to Curb” ve “Verse to Store” olarak belirtti. Atılan bu adım da, şirketin bir sanal alışveriş deneyimi hazırlığı yaptığına işaret ediyor. Başvurular, “Walmart Connect” adı altında listelenen ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi‘nin sitesinde herkese açık. Ticari Marka Elektronik Arama Sistemi‘ne (TESS) girip “Walmart” ya da “Walmart Connect” araması yaparsanız başvurulara ulaşacaksınız.

Walmart sözcüsü Carrie McKnight, The Verge ile yaptığı röportajda, şirketin gelişen teknolojilerin gelecekteki alışveriş deneyimlerini nasıl etkileyebileceğini araştırdığını söyledi. Henüz paylaşacak bir verileri olmasa da, inovasyon sürecinin bir parçası olarak ticari marka başvuruları yaptıklarını belirtti.

Sizler Walmart’ın Metaverse için attığı bu adımlar hakkında neler düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlarda bizimle paylaşmayı unutmayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin